Блог Себастьяна Тегзи

Прощення – найвища мета справедливості

Що таке справедливість? Давид просить Бога простити йому гріх кровопролиття і називає це справедливістю. Даруйте, але хіба простити гріх – це справедливість?
“Звільни мене, Боже, від вини за пролиту кров; Боже мого спасіння, нехай мій язик з радістю проголошує Твою справедливість!” (Пс.51:16)
То що таке справедливість? Давид просить Бога простити йому гріх кровопролиття і називає це справедливістю. Даруйте, але хіба простити гріх – це справедливість? Хіба не покарання грішника мало б бути проявом справедливості? Зовсім ні, тому що, як виявляється, задоволенням справедливості є не покарання, а покаяння. І найвищим її проявом є не кара, а прощення. Йоан Богослов мислить так само, коли каже: “Якже ми визнаємо гріхи наші, то Він – вірний і праведний, щоб нам простити гріхи наші й очистити нас від усякої неправди”. (1Йо.1:9)

Часто можна почути, що в пеклі буде тільки справедливість, а в небі – тільки милість. Але це не так! Тому що, насправді, не пекло, а небо є найвищим проявом справедливості. Бо справедливість хоче не кари, а покаяння, примирення, а не покарання, спасіння, а не засуду. Милість не суперечить справедливості, а служить її найвищій меті. Бо в результаті прощення грішник змінюється і припиняє чинити зло. І таким способом перемагається несправедливість. А саме це і є найвищою метою справедливості.
А що робити, коли немає розкаяння, коли серце залишається кам’яне? Тоді залишається тільки люта кара, суд без милості. Але не це є вершиною справедливості. Покарання запеклого злочинця – це вимушена акція і небажана операція, коли всі інші засоби не діють. Найвищим же проявом справедливості є прощення, яке приводить до примирення та переміни грішника. Тому в Святому Письмі справедливість часто означає просто милість. І часто його так і перекладають, як, зокрема, зробив Хоменко, переклавши 16-ий вірш 51-го псалма так: “Визволь мене від кровопролиття, Боже, Боже мій, Спасе, і язик мій буде радуватись Твоїм милосердям”. (Пс.51:16)
[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button