Богослів'я

Що таке Євангеліє?

Немає більш важливого послання, ніж те, яке ми називаємо Євангелієм. Але яким би важливим воно не було, воно часто піддається масивним спотворенням або надмірним спрощенням.

Люди думають, що проповідують вам Євангеліє, коли кажуть, що «ви можете мати мету у своєму житті», або що «ви можете мати сенс у своєму житті», або що «ви можете мати особисті стосунки з Ісусом».

Усе це правда, і всі вони важливі, але вони не доходять до суті Євангелія.

Євангеліє називають «доброю новиною», тому що воно стосується найсерйознішої проблеми, яку ми з вами маємо як люди, і ця проблема полягає просто в наступному: Бог святий і справедливий, а я ні. І в кінці мого життя я постану перед справедливим і святим Богом, і мене судитимуть. І мене судитимуть або на основі моєї власної праведності — чи її відсутності — або на основі праведності іншого.

Добра новина Євангелія полягає в тому, що Ісус жив життям досконалої праведності, досконалої слухняності Богові не для власного добробуту, а для Свого народу. Він зробив для мене те, чого я не зміг би зробити сам. Але Він не тільки прожив життя в досконалому послуху, Він приніс Себе в досконалу жертву, щоб задовольнити справедливість і праведність Бога.

Великою помилкою в наш час є те, що Бог не переймається захистом власної цілісності. Він є таким собі божеством, яке просто змахує паличкою прощення над усіма. Ні, для Бога прощення − це дуже дорога справа. Це коштувало жертви Його власного Сина. Настільки цінною була ця жертва, що Бог оголосив її цінною, воскресивши Його з мертвих − так що Христос помер за нас, Він воскрес для нашого виправдання.

Отже, Євангеліє − це щось об’єктивне. Це звістка про те, ким є Ісус і що Він зробив. І воно також має суб’єктивний вимір. Як блага Ісуса суб’єктивно присвоюються нам? Як я можу їх отримати? Біблія чітко дає зрозуміти, що ми виправдовуємося не нашими ділами, не нашими зусиллями, не нашими вчинками, а вірою − і тільки вірою.

Читайте також:

Єдиний спосіб отримати користь від життя і смерті Христа – це довіряти Йому і тільки Йому. Якщо ви це зробите, Бог визнає вас справедливим, прийме вас до Його сім’ї, вам буде прощено всі ваші гріхи, і ви розпочнете своє паломництво до вічності.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
ligonier.org

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button