Домашня » Новини » Аборти підвищують ризик захворювання на рак молочної залози.

Аборти підвищують ризик захворювання на рак молочної залози.

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

За даними фахівців з коаліції боротьби з абортами і раком грудей, в 53 з 69 епідеміологічних досліджень, проведених за 1957-2013 рр., вчені виявили підвищення ризику розвитку раку грудей у ​​жінок з абортом в анамнезі. Дослідження 2012 і 2013 року, проведені в Китаї, Франції та Індії, підтверджують, що аборти збільшують ризик захворювання на рак молочної залози.

«Азійсько-Тихоокеанський журнал запобігання раку» представив в 2012 році два дослідження китайських вчених, які показали «статистично відчутний» взаємозв’язок між абортами і раком грудей. Потрібно відзначити, що обидва дослідження встановили факт помітного збільшення ризику захворювання з кожним наступним абортом.

Вчені під керівництвом доктора Айжень Жань розглянули 669 випадків хвороби (682 склали контрольну групу). У жінок передклімактеричного віку з одним абортом в анамнезі рак грудей зустрічається на 16% частіше (що є статистично незначним приростом), тоді як серед жінок з трьома і більше абортами випадків раку грудей більше в 1,55 рази. При цьому жінки постклімактеричного віку, які раніше робили аборти, опинилися в значно більшій небезпеці: один аборт збільшує ризик захворіти на рак в 1,79 рази, два аборти – в 1,85 рази, а у жінок з трьома і більше абортами ризик розвитку раку вище в 2,14 рази.

У другому китайському дослідженні 2012, проведеному в провінції Юннань під керівництвом Че Яньхуха, взяло участь 263 жінки з раком грудей (457 склали контрольну групу). Дані дослідження показали, що ризик захворювання зростає в разі пізньої першої повної вагітності (в 1,82 рази), відсутності грудного вигодовування (3,26), прийому контрацептивних таблеток (2,56), бездітності. Один аборт збільшує ризик захворювання в 2,5 рази, а два аборти – вже в 12,31 раз!

*********

Нарешті, слід згадати французьке дослідження Жюлі Лекарпентье і колег, результати якого були опубліковані в 2012 р в «Breast Cancer Research» (Vol. 14, issue 4). Французькі вчені розглянули дані 1 337 жінок (499 з них – з раком грудей) і виявили, що значним є ризик захворювання після 3 і більше абортів – в 3,84 рази. Ризик зростає для жінок, які робили аборти у віці до 20 років.

Більше про аборти:

Доктор Джоель Брайнд, професор Кафедри біології і ендокринології Барух-коледжу, коментуючи китайські дослідження, зауважує, що за межами Китаю все може бути набагато гірше. Китайська політика щодо контролю народжуваності призводить до того, що більшість абортів відбувається вже після народження однієї дитини, тоді як успішне завершення першої вагітності саме по собі призводить до того, що 85% схильних до раку часточок молочної залози трансформуються в ракорезистентні, що знижує ризик розвитку захворювання. Професор Брайнд вважає, що серед жінок, які роблять аборти до народження першої дитини, ризик захворювання на рак повинен бути вище. Це подтверджують дані Ж. Лекарпентье і колег.

Джерела

Ai-Ren Jiang, Chang-Ming Gao, Jian-Hua Ding, et al. Abortions and Breast Cancer Risk in Premenopausal and Postmenopausal Women in Jiangsu Province of China // Asian Pacific J Cancer Prev, 13, 33-35

Che Yanhua, Alan Geater, Jing You, et al. Reproductive Variables and Risk of Breast Malignant and Benign Tumours in Yunnan Province, China // Asian Pacific J Cancer Prev, 13, 2179-2184  

Lecarpentier J, Nogues C, Mouret-Fourme E, Gauther-Villars M, Lasset C, et al. Variation in breast cancer risk associated with factors related to pregnancies according to truncating mutation location, in the French National BRCA1 and BRCA2 mutations carrier cohort (GENEPSO) // Breast Cancer Research 2012, 14:R99

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

 

Джерело: rodyna.org.ua

Попередня Стаття

ООН занепокоєна порушенням релігійної гармонії в Шрі-Ланці

Наступна Стаття

Місце біля річки Йордан може містити докази біблійного Виходу

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *