Притчі

Дурень

Біляве хлопченя підстрибом бігло поруч із молодою жінкою, все намагаючись вхопитися за її руку.

Та ж тільки обсмикувала його, бурмочучи про себе:

− І де ти тільки взявся на мою голову? Народився, щоб заважати мені жити.

− Мамо, а коли ми повернемося, ти прочитаєш мені казку про коника?

− Бідний хлопчисько, − бідкалися люди навколо, − дурненький не знає, що вона веде його в дитбудинок.

Коли хлопчик підріс і зміг відвідувати матір, він намагався якомога частіше проводити з нею свій час.

Нерідко підліток знаходив матір у п’яному чаду, викликав швидку, і поки їхали лікарі ніжно гладив її руку та цілував брудну щоку:

− Навіщо ж ти так, матусю? Потерпи, все буде добре.

− Ненормальна дитина, та просто дурень. Жодної до себе поваги. У тієї любові для нього не вистачило, а він бігає, рятує, − дивувалися знайомі.

Швидко пробігли шкільні роки, стрімко промчав студентський час. Юнак отримав диплом з відзнакою і йому пророкували гарне кар’єрне майбутнє. Але на подив усіх, він пішов працювати в школу.

− Не став розумнішим від свого червоного диплома. Дурень, згубив власну кар’єру, чужих ледарів пішов виховувати, − обурювалися знайомі.

Померла мати. Дбайливий син не забував дорогу на її могилку. Але тепер уже з дружиною − дівчиною із сусіднього під’їзду.

− Дурень, – не втомлювалися пліткувати бабульки, − красень який, стільки дівок готові були піти за нього. А він вибрав − некрасиву, та ще й кульгаву.

Їм не дано було зрозуміти, що головне очима не побачиш. А молоді жили душа в душу. От тільки дітей у них не було. Але незабаром сусіди побачили подружжя, яке гуляло в парку з двома малюками − хлопчиком і дівчинкою. Покинуті кимось діти стали для цієї пари рідними.

− Дурень, – зробили висновок люди, − вона народити не може, а для нього світ клином зійшовся на цій панночці. Нехай ростять тепер чужих нащадків.

Але це абсолютно не турбувало дружну сім’ю. Роки йшли. Діти виросли, здобули гарну освіту, створили свої сім’ї, і не було дня, щоб хтось із них не відвідав батьків.

Якось узимку батько сімейства прогулювався набережною. Він підійшов до натовпу, який з цікавістю спостерігав за собакою, що опинився на крижині, яка відкололася. Тварина жалібно скиглила, благаючи істот розумних про допомогу. Але крім пустого інтересу ця подія ніяк не відгукнулася в їхніх умах і серцях. І тільки літній чоловік, не роздумуючи, кинувся в крижану воду…

Сусіди невтомно обговорювали його вчинок:

− Який же дурень! Після недавнього інфаркту так вчинити. Не було розуму і не додалося.

− Дурнем народився, дурнем і помер.

Читайте також:

А він стояв, чекаючи своєї черги, біля воріт раю.

− Як звуть тебе? − запитав у нього Ангел, що був при вході.

− Та я й сам забув, як мене звати, − відповів чоловік, − але люди звали Дурнем.

− Входь, ти записаний у Книгу Життя. А в імені твого є інше звучання − Любов.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button