Християнські новини

Археологи знайшли містечко Еммаус, де Христос з'явився після воскресіння

Археологи вважають, що, можливо, вони виявили справжнє місце міста Еммаус, де, Ісус вперше з’явився перед двома своїми учнями після Його воскресіння.
Как сообщает Haaretz, ученые франко-израильской экспедиции в Кіріат-Джарім, начавшейся в 2017 году, обнаружили массивную древнюю стену крепости эллинистической эпохи, которая могла быть построена генералом Селевкидами, победившим знаменитого еврейского лидера, который занимает видное место в история Хануки.
Кіріат-Джарім – пагорб, з видом на підхід до Єрусалиму. Він згадувався в різні часи у Старому Завіті, і, як кажуть, вбув місцем Ковчегу Завіту протягом десятиліть до того, як цар Давид переніс ковчег в Єрусалим. 
Відкриття, кажуть дослідники, може допомогти визначити місце знаходження біблійного міста Еммаус. У книзі Луки написано, що це було в дорозі до Еммауса, де Ісус вперше з’явився перед двома Своїми учнями після воскресіння з мертвих.
У біблійному описі два учні йдуть від Єрусалиму до Еммаусу, коли воскреслий Ісус приєднується до них на шляху. Однак чоловіки не впізнають чоловіка, який приєднався до них, як Христа. 
Пізніше, досягнувши Еммауса, Христос прийняв пропозицію поїсти і залишитися з людьми, коли настала ніч. Після ломання хліба і благословення їжі відкрилися очі учнів і вони впізнали Ісуса. Після того, як вони впізнали Його, згідно з Лукою 24 , Ісус зник з їхнього поля зору. 
Згідно з книгою Луки, село Еммаус знаходилось приблизно в 60 стадіях (приблизно 7 миль) від Єрусалиму. 
Haaretz повідомляє, що майбутнє дослідження експедиції, яке буде опубліковано 24 жовтня, передбачає припущення, яке може мати “більш широкі наслідки для біблійної археології та християнської історії”. 
Дослідженням керують археолог Університету з Тель-Авіву Ісраель Фінкельштейн та професор біблійних досліджень Колледжу де Франс Томас Рьомер. Дослідники припускають, що пагорб Кіріат-Джарім та сусіднє місто Абу-Гош можна було б визначити як біблійне містечко Еммаус, яке було укріплено полководцями Селевкідами в Старому Завіті. 
У книзі Маккавеїв перераховує ряд міст, що оточують Єрусалим, в яких генерал Бакхідес будував фортеці. Ці міста включали Еммаус, Бет-Горон, Бетел, Тімнат, Піратон, Тефон і Єрихон.
Фінкельштейн і Рьомер припускають, що Кіріат-Джарім – Еммаус, оскільки немає інших відомих великих елліністичних твердинь на захід від Єрусалиму. 
“Географічно я вважаю, що відстань до Єрусалиму добре підходить, тому я вважаю, що Кіріат-Джарім міг бути Еммаусом Нового Завіту”, – каже  Рьомер. 
Як зазначає Haaretz, більшість місць, включених до списку в 1 Маккавеї 9, можна визначити як місця, що лежать на північ, південь або схід від Єрусалиму. На деяких із цих пам’яток археологи знайшли рештки інших елліністичних укріплень. 
Ісаак попереджає, що не існує достатньо вагомих доказів для остаточного зв’язку Еммауса з Кіріат-Джарімом. Ісаак зазначає, що поруч є щонайменше два інші місця, які також можуть бути Еммаусом з Нового Завіту. 
Історик Євсевій Кесарійський з другого і третього століття визначив Еммаус Нікополіс , візантійське містечко в долині Аялон поблизу сучасного перехрестя Латруна, як згадував Еммаус у Луці. 
Еммаус Нікополіс був знищений у Шестиденній війні 1967 року, а руїни сьогодні є частиною національного парку.

Більше про біблійну арехеологію:

Однак Еммаус Нікополіс лежить приблизно в 15 милях від Єрусалиму, що було б вдвічі більше відстані від описаного в Луці Єрусалиму. 
За словами Haaretz, інші вважають, що сучасне село Моца , яке лежить між Кіріат-Джарім та Єрусалимом, саме там знаходився Еммаус Біблії. Однак це село занадто близько до Єрусалиму, щоб відповідати опису, наведеному в Луці. 
За словами Ремера, слово “Еммаус” є грецькою версією давньоєврейського слова для “гарячої весни”.  

Джерело: christianpost.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button