Актуальне

Використання порнографії стає «прийнятним» гріхом

Історія: нещодавнє опитування показує, що порнографія впливає на стосунки між чоловіками та жінками, і показує, як захоплення порнографією стає допустимим гріхом.

Довідкова інформація: Національне опитування про пари і порнографію було проведено на замовлення Інституту Вітлі в Університеті Бригама Янга та Інституту вивчення сім’ї та культури Остіна. Опитування показало, що більшість чоловіків і жінок у національній вибірці висловлюють певний рівень схвалення щодо використання порнографії.

Опитування складалося з двох національних наборів даних — один з особами, які перебувають у сімейних стосунках, а другий — із парами, в яких обидва партнери пройшли опитування. Результати показують, хто частіше дивиться порно як окремо, так і в парі.

У стосунках жінки майже вдвічі частіше, ніж чоловіки, повідомляли, що ніколи не переглядали порнографію (36 відсотків проти 19 відсотків). Чоловіки також у два з половиною рази частіше переглядали порнографію щотижня наодинці в порівнянні з жінками.

Серед тих, хто перебуває у подружніх стосунках, лише чверть одружених чоловіків повідомили про те, що вони не використовували зараз порнографію, тоді як більш ніж половина всіх заміжніх жінок повідомили, що не використовували порнографію протягом останнього року. Третина одружених чоловіків повідомила про часте використання, але менш як 1 з 16 заміжніх жінок повідомила те саме. Чоловіки віком до 30 років майже у два з половиною рази частіше переглядають порнографію щодня, ніж їхні старші однолітки — 17,3 відсотка проти 6,9 відсотка для чоловіків старше 30 років.

Майже 1 з 3 чоловіків погоджується, що підліткам прийнятно дивитися порнографію, у порівнянні з приблизно 1 з 10 жінок. Приблизно половина як чоловіків, так і жінок погоджуються, що перегляд порнографії прийнятний для дорослих. Єдиним винятком є ​​заміжні жінки, які, як правило, менше сприймають порнографію, ніж чоловіки або жінки у стосунках на етапі побачень.

Кожна п’ята пара (20 відсотків) повідомила про певний ступінь конфлікту у своїх стосунках через порнографію. Крім того, 1 з 4 чоловіків повідомив, що активно приховує від свого партнера перегляд порнографії. Значна кількість жінок висловила занепокоєння з приводу перегляду порнографії їхнім партнером, при цьому майже 1 з 3 жінок, повідомили, що турбуються про те, що їхнього партнера більше приваблює порнографія і їхній партнер думає про порнографію, під час інтимної близькості.

Кожна п’ята пара повідомила про певний ступінь конфлікту у своїх стосунках через порнографію.

Майже 1 з 3 жінок у стосунках на етапі побачень, і 1 з 4 одружених чоловіків і жінок погодилися, що вони стурбовані тим, що їхній партнер приховує деякі подробиці про їхній перегляд порнографії.

Пари, у яких обидва партнери повідомляють, що вони не використовують порнографію, повідомляють про найвищий рівень стабільності, відданості та задоволеності у стосунках. Принаймні 90 відсотків цих пар стверджують, що їхні стосунки стабільні, віддані й приносять задоволення їм як парі.

Навпаки, у міру збільшення частоти використання порнографії стабільність стосунків, відданість і задоволеність постійно зменшуються. Нижчі рівні якості стосунків були у пар із подібним рівнем використання (обидва використовують щомісяця, щодня) та парами, які повідомили про розрив у використанні між партнерами.

У порівнянні з парами, які уникають порнографії, пари, де чоловіки регулярно використовують порнографію, а жінки час від часу, на 18 відсотків рідше повідомляли, що їхні стосунки стабільні, на 20 відсотків рідше повідомляли про те, що їхні стосунки міцні, і на 18 відсотків рідше повідомляли, що вони мають високу задоволеність відносинами. Хоча це не є загальноприйнятою закономірністю, пари, де обидва партнери щодня переглядають порнографію, повідомляють про зниження стабільності на 45 відсотків і зниження рівня прихильності на 30 відсотків у порівнянні з парами, де жоден із партнерів взагалі не переглядає порнографію.

Дослідження також виявило, що романтичні пари, схоже, використовують порнографію не лише як ізольовану індивідуальну поведінку, а і як звичайну частину інтимної близькості. Загалом, приблизно 1 з 5 чоловіків у стосунках повідомляв про перегляд порнографії зі своєю партнеркою принаймні раз на тиждень.

Що це означає: той факт, що приховане використання порнографії викликає конфлікти в шлюбі, не буде дивним для християн. За останні кілька десятиліть ми, як спільнота, розробили програми та стратегії допомоги парам у таких ситуаціях. На жаль, ще більша боротьба може бути, коли використання порнографії не приховане.

Найбільш тривожний висновок у цьому новому дослідженні полягає в тому, що «загальне визнання використання порнографії серед дорослих не є просто пасивним сприйняттям». Як зазначають дослідники, у свідомості багатьох дорослих перегляд порнографії не є нейтральним досвідом. Коли їх запитують про потенційні переваги використання порнографії, багато чоловіків і жінок вважають, що використання порнографії може покращити їхнє сексуальне життя. Понад 50 % одружених чоловіків і понад 65 % чоловіків, які зустрічаються, погоджуються, що порнографія може допомогти покращити прелюдію. Проте з цим погоджуються менш як 40 % заміжніх жінок і менше ніж 50 % жінок, які зустрічаються.

Майже половина опитаних (47,6 %) визнали себе християнами, що означає, що значна кількість тих, хто стверджує, що наслідує Христа, не тільки використовує порнографію, але й вважає, що це корисно. Чи може це бути ознакою того, що порнографія стає «прийнятним гріхом»?

У своїй книзі «Респектабельні гріхи: протистояння гріхам, які ми терпимо» Джеррі Бріджес визначає «респектабельний» гріх як гріх, який не змушує нас відчувати себе винними і за який нас майже ніколи не звинувачують. Прикладами звичайних «респектабельних» гріхів є наклеп і плітки. За такі гріхи вас майже ніколи не докорять (особливо в соціальних мережах), хоча з вас можуть знущатися за те, що ви думаєте, що такі гріхи є образою для Бога.

На щастя, порнографія ще не входить до категорії респектабельних гріхів. Але, схоже, це перетворюється на прийнятний гріх — гріх, який допускається в певних межах. Наприклад, як показує це опитування, занадто багато християнських чоловіків і жінок, схоже, вважають порнографію прийнятною, якщо дивитись її разом, як сексуальну діяльність у їхніх стосунках.

Таким парам необхідно нагадати про дві відповідні істини.

По-перше, пам’ятайте, що хоча існує безліч причин, чому ви не повинні захоплюватися порнографією, одна з найважливіших полягає в тому, що вона ставить вашу душу під загрозу пекла. Святе Письмо чітко пояснює, що сексуальна розпуста, яка включає гріховний дозвіл собі насолоджуватися демонстрацією статевих актів або статевих частин тіла, призведе до вічного прокляття (Мт. 5:27–30).

Існує безліч причин, чому вам не варто захоплюватися порнографією. Одним з найважливіших є те, що це ставить вашу душу під загрозу пекла.

«До сексуально-аморальних» належать люди, які захоплюються порнографією», — каже Ендрю Девід Населлі, який перефразує 1 Коринтян 6:9–10 так: «Не думайте, що ви можете позбутися гріховного способу життя без покаяння. Не думайте, що ви можете жити так і залишатися громадянином Божого Царства. Нерозкаяний гріховний спосіб життя не характеризує громадян Божого царства». Пари, які використовують порнографію, повинні покаятися. Зараз.

По-друге, пам’ятайте, що ви не можете любити свого чоловіка або романтичного партнера і підтримувати їхню звичку використовувати порнографію. Ви не можете любити свого чоловіка чи дружину, свого хлопця чи дівчину і заохочувати їх до нерозкаяного повстання проти Бога. Ви не можете по-справжньому любити їх і для власного сексуального задоволення спонукати їх робити щось, що пошле їх у пекло. Ви можете думати, що любите їх, але ви обманюєте себе — ви не обманюєте Бога.

Читайте також:

Не вірте брехні про те, що використання порнографії серед подружніх пар є допустимим гріхом. Це гріх, який сьогодні зашкодить вашим стосункам, а завтра приведе вас до пекла. На щастя, це гріх, який можна покрити кров’ю Христа (1 Івана 1:7). Покайтеся і знову верніться до чистоти. Якщо ти в Христі, то ти нове створіння: старе минуло, сталось нове (2 Кор. 5:17). Живіть відповідно до істини, у яку ви стверджуєте, що вірите — поки ви все ще можете.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button