Україна

Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років відбудеться 27 листопада в Україні

Пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу, та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років, Україна вшанує у суботу, 27 листопада. Про це повідомила пресслужба Київської міської держадміністрації.

Джерело: risu

О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання пам’яті жертв Голодомору, а також всеукраїнську акцію «Засвіти свічку». У цей час кожен охочий може долучитися до вшанування закатованих голодом співвітчизників та поставити свічку на підвіконні. Акція є проявом скорботи за жертвами та віри в те, що подібні трагедії більше не повторяться.

Також 27 листопада на будівлях органів державної влади, органів місцевого самоврядування державних підприємств, а також установ та організацій усіх форм власності та інших об’єктів приспустять Державний Прапор України. Буде обмежено проведення розважальних заходів та внесуть зміни до комунальних медіапрограма.

У суботу відбудуться церемонії покладання квітів та тематичних композицій, встановлюватимуть лампадки та символічні атрибути до меморіалів та місць поховання жертв Голодомору.

За деякими оцінками, голодом закатовано від 7 до 10 мільйонів українців.

Голодомор – геноцид проти Українського народу, результат спеціально організованого комуністичним керівництвом штучного голоду в 1932-1933 роках, що спричинив загибель мільйонів людей. Згідно з Конвенцією ООН «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» від 9 грудня 1948 року, геноцидом вважаються умисні дії, спрямовані на цілковите або часткове знищення національних, етнічних, расових або релігійних груп шляхом вбивства членів цієї групи; нанесення їм тяжких тілесних або психічних ушкоджень; навмисне створення життєвих умов, розрахованих на повне або часткове знищення групи; дії, розраховані на унеможливлення народження дітей в середовищі групи; насильницька передача дітей цієї групи іншій групі.

Упокорення голоду стало знаряддям закріплення влади сталінського режиму, ліквідації українського селянства і перетворення його на безправних колгоспників і водночас знищення соціальних основ незалежності в Україні, тобто соціальних підвалин української нації. Цей злочин був ретельно продуманий, залучені численні механізми його реалізації: через численні податки та збори, нереальні плани хлібозаготівель та обшуки в українських селян відбирали харчі, заборона виїзду з населеного пункту з листопада 1932 р. (так званий режим «чорних дощок») і загалом з охопленої голодом республіки з 1933 року позбавила їх останніх надій на порятунок.

Читайте також: 

Голодомор спричинив загибель мільйонів людей в Україні та на Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найбільш вразливою категорією жертв Голодомору стали діти.

За дослідженнями українських демографів, тоді загинуло понад 1,5 мільйона хлопчиків і дівчаток у віці до 10 років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “За деякими оцінками, голодом закатовано від 7 до 10 мільйонів українців.”
    Згідно останніх досліджень і даних українських науковців та експертів, у ході Голодомору 1932-1933 рр. в Україні страшною смертю загинуло біля 4 млн. осіб. Причому, то були не лише етнічні українці, а також певне число представників і деяких інших етносів, що спільно мешкали в сільських місцевостях – основних зонах того супержахливого більшовицько-сталінського геноцидного лиха.
    “Ліпше тим, що від меча полягли, ніж тим, що з голоду загинули; бо ці конали, виснажені, від нестачі плодів з поля” (Плач 4:9).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button