Блог Ренді Маршалла

Занепокоєння: неправильне уявлення

«Занепокоєння схоже на крісло-гойдалку. Воно створює видимість руху, але ним нікуди не доїхати» Ерма Бомбек.
Жив чоловік, який постійно хвилювався. Це вбивало його. Він побачив оголошення в місцевій газеті: «Професійно турбуюся замість вас». Він дуже зацікавився оголошенням. Йому сказали, що на початку кожного дня він буде надавати довгий список своїх турбот, і наймана людина буде турбуватися замість нього! Угода відбулася! Незабаром його друзі побачили радикальні зміни в ньому: він став безтурботним, постійно усміхненим. «Що з тобою сталося ?!» — запитали вони. Чоловік розповів їм свою історію. «Дивно!» — сказали вони. «Скільки ж коштують послуги цього хлопця?» Звільнений від турбот чоловік повідомив: «10 000 баксів в день». Його друзі були шоковані й запитали його: «Як ти платиш йому? У тебе ж немає таких грошей!” “Я не знаю” – відповів він. – Це тепер його турбота”.
Якби все було так просто! Всі знають, що занепокоєння нас вбиває. Занепокоєння і мир в душі — не найкращі сусіди. Всі розсудливі дорослі, яких я знаю, хочуть радості й спокою, то чому ж ми постійно турбуємося і переймаємось завтрашнім днем вже сьогодні?
Я думаю, що це глибока духовна проблема — принаймні для мене. Автор Тім Келлер каже про це так: «Занепокоєння виникає, коли ми не віримо, що Всевишній все зробить правильно; а гіркота з’являється, коли ми віримо, що Бог таки помилився». І те і інше може з’їсти нас зсередини.
Моє минуле переслідує мене, моє майбутнє здається непередбачуваним і хитким. У місяці забагато днів , грошей завжди мало, діти бешкетують, дах протікає, машина в ремонті — завжди щось не так. Як сказав один чоловік: «Проблема життя в тому, що воно не має вихідних!»

Якорі в моєму серці – це страх перед майбутнім, занепокоєння про сьогодення і провина за минуле.

Отже, як мені уникнути цієї Великої Трійки?

Я вважаю, що треба зробити принаймні три речі:

1) забути, що знаходиться позаду (ця вода давно стікла);
2) не думати про завтрашній день (ми не знаємо, що чекає нас попереду; ми пишемо плани, але олівцем);
3) cьогодні й так має достатньо проблем (це все, що у нас є).

Ніхто не говорить, що буде легко. Ніщо з цього не приходить природньо. Ось чому це називається надприроднім. Це вище нашої звичайної природи.

Для мене найпростіше зупинитися на наступній думці: «Ні про що не турбуйтеся. За будь-яких обставин, через молитву прохайте Господа про те, що потребуєте, та завжди дякуйте Йому за все, що маєте» (Послання до Филип’ян 4:6).

Як це працює? Нам було сказано: «Переклади (поклади) свої тривоги (турботи) на Мене … щоб Я турбувався заміть тебе». Чудова обіцянка: ВІН турбується замість нас! Він єдиний, хто може це зробити.

Я думаю, що у нас вже є Той, хто турбується за нас… Той, хто знає наше минуле, прикриває наш тил в сьогоденні й володіє нашим майбутнім.
Гарна новина полягає в тому, що Він не потребує 10 000 доларів в день. Божу турботу ми отримаємо задарма. Тому вона так і називається – благодать.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ренді Маршал

Автор трьох книг, більше 35 років бере участь у сфері комунікацій як спікер, професор з комунікацій, а також корпоративний консультант. Засновник Коледжу ораторів – заклад який навчає комунікації з метою вдосконалення комунікативних та лідерських навичок керівників. Навчає лідерству в Україні.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button