Актуальне

Біблія – наша єдина надія

Більше ніж чотириста років пройшло з тих пір, як Вільяму Тіндейлу винесли смертний вирок за переклад Біблії на англійську мову. І пам’ять про нього для нас не тільки символ того, як Біблія вплинула на світ, але і символ тієї ціни, яку багато героїв віри заплатили за те, щоби в кожного з нас у руках була Біблія. Майлза Ковердейла, який чотири століття назад вперше видав Святе Письмо англійською мовою, вигнали з Англії. Рештки Джона Уікліфа, першопроходця біблійного перекладу, через 31 рік після смерті викопали з могили і публічно осквернили. Так що, читаючи сьогодні Біблію, ми маємо пам’ятати, що кожну її сторінку оплатили слізьми і стражданнями відважні люди.

Не дивлячись на те, що Біблія сьогодні доступна всім, для багатьох мільйонів людей вона закрита – чи від того, що вони її ні разу не читали, чи від того, що не виконували її. В цьому найбільша трагедія нашого часу.
Чомусь люди вважають, що у наш час, час наукових досягнень, ця древня книга застаріла. Однак я переконаний, що Біблія і сьогодні актуальна так само, як і дві тисячі років назад. Світ зіткнувся з моральною кризою, яка визначить його долю. Головна загроза безпеки наших країн йде не ззовні, вона – в аморальності, яка в нас царює. Ми знаходимося в самому пеклі моральної битви, дуже важливої для будівництва і виживання наших країн.

Більшість людей не хоче визнавати плачевного стану, в якому ми знаходимось, хоча гіркі плоди цієї кризи видно скрізь. Нас несе за течією, ми не маємо відповіді на важливі питання, немає чіткого мірила, яке визначає наші вчинки. Немає тієї церкви, яка була би моральною опорою для всіх. Немає традицій чи заборон, які би поклали кінець безумству. В нас розв’язані руки: ми можемо бути пристрасні до інших і потакати власним пристрастям, ми вільні шахраювати і лукавити. Ми залишилися без допомоги і поради у цьому світі, який зійшов з розуму від грошей і сексу.

Відсутність моральних орієнтирів найбільш чітко відображається на гендерних відносинах. Світ розраховується сповна за цю моральну нерозбірливість, яка почалась кілька років назад і сьогодні досягнула свого апогею. З кожною годиною ситуація погіршується. Підриваються самі основи світової демократії і безпеки.

Ми стрімко перетворюємося в секуляризоване суспільство. Ми серйозно починаємо вважати, що людина – всього лише фізична особа, що життя обмежується лише тим, що ми бачимо. Матеріалізм і світськість заволоділи мільйонами сердець в Європі і Америці. Мільйони людей пояснюють процеси у Всесвіті, не згадуючи Бога, говорять про мораль, не посилаючись на Десять заповідей, обговорюють особистість у відриві від душі, говорять про життя без надії на вічність. Ось секуляризм і гуманістичні ідеї у всій своїй красі!

Подібне мислення проглядається і в наших соціальних програмах державного рівня. Всі зусилля націлені на те, щоб забезпечити життя людини як високоорганізованої тварини. Більше нічого не потрібно. Девіз нашого покоління «Їж, пий, веселись» (Лук. 12:9), і багато церков живуть таким же принципом.
Якщо ми вирішимо для себе, що людина всього лиш тварина, що Бога немає, що є тільки це земне життя, залишається тільки два варіанти. Або вседозволеність – дати волю своїм інстинктам: егоїзму, жадібності, пожадливості, свавіллю; або – поліцейська держава, коли інстинкти жорстко контролюються ззовні.

Схожі статті

Однак я хочу запропонувати третій варіант. Знову звернутися до Біблії при вирішенні долі нашої країни. Прийняти моральні засади, які закладені в Десяти заповідях і Нагірній проповіді, за основу нашого життя. Слід відмовитися від секулярного уявлення про людину, а матеріалістичні устремління замінити на увагу до моральної і духовної природи людини. Потрібно всім серцем прийняти християнський погляд на життя і на людину, як це було у наших предків, і зробити це добровільно, без примусу!

Головні ідеї Біблії йдуть в різнобіч з сучасним мисленням. Біблія проголошує абсолютні істини, в той час як зараз все будується на філософії релятивізму, який заперечує існування істини в останній інстанції. Релятивізм намагається переконати нас, що все відносно і все змінюється, і те, що сьогодні вважається істинною релігією, завтра буде сприйматися інакше, що етичні норми можуть переглядатися, а те, що сьогодні є аморальним, завтра може стати нормою.

Однак варто лиш почати читати Біблію з вірою в те, що це Боже Слово живого Бога, як все змінюється. Моральні абсолюти постають перед нами як непохитні норми, якими люди керуються з покоління в покоління. Вони були істиною вчора, сьогодні, і будуть такими повік. Абсолюти, стверджені в Писанні, дають людині опору, на яку можна покластися, орієнтир, по якому людина може звіряти шлях суспільства. Я впевнений, що, лише відкинувши секуляризм і прийнявши біблійне уявлення про людину, можна спасти наші країни і весь світ.

Повернення до читання Біблії змінить моральний стан і настрій людей. В Писанні сказано: «Праведність люд підіймає, а беззаконня – то сором народів» (Пр.14:34).

Повернення до Писання укріпить наші сім’ї. Щоденно до мене приходять листи від тих, чиї родини були на грані розвалу, і ці люди вдячні Богу за те, що повірили в Христа. Один чоловік написав: «Від мого дому майже не лишилось каменя на камені, а тепер він міцно стоїть на Камені».

Повернення до Біблії допоможе розставити все на свої місця і в особистому житті. Різноманітні збочення і аномалії породжені нашою гріховною природою. Людина бере те, що святе, і змішує це з брудом. Найінтимніший і святий дар Бога людині перетворили в дешеве задоволення. Лише духовне пробудження дає людині можливість правильно осмислити найсокровенніші, інтимні стосунки.

Повернення до читання Біблії наповнить життя нашої молоді змістом.

Повернення до Біблії поверне людям відчуття свого високого покликання. Батьки, засновники Сполучених Штатів, мали високе бачення про те, яким має бути їх народ під Божим керівництвом. Так, дійсно, не всі вони були добрими християнами, але, принаймні, вони були переконані в тому, що віра в Бога і страх Божий дають людині те відчуття власного достоїнства, яке вона іншим способом здобути не може. Визначаючи долю нації, вони шукали Божого водіння. У важкі хвилини вони молились – і отримали відповідь.

Більше про читання Біблії:

А якщо говорити про нас з вами, то повернення до Біблії дасть той душевний мир, той внутрішній спокій, якого ми так всі прагнемо. Вудро Вільсон одного разу сказав: «Дайте людям Біблію – не змінену, не прикрашену, не спрощену – і подивіться, як вона преобразить весь народ»

Чарльз Сперджен якось сказав: «Левові не потрібна бронь – дайте йому лише волю». Більше всього нам потрібне одне: випустити на волю Боже Слово по всьому світу.

Білі Гремм

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button