Новини археологіїХристиянські новини

В Єрусалимі виявлено кар’єр, який міг бути джерелом каменів для Другого храму

Археологи, які працюють в Єрусалимі, виявили кам’яний кар’єр віком 2000 років, а також ряд масивних кам’яних блоків на різних етапах підготовчого процесу.

Джерело: timesofisrael.com

Великий кар’єр, виявлений у сучасному індустріальному парку Хар Хотцвім, що означає «пагорб каменоломників», ймовірно, датується першим століттям до нашої ери й діяв приблизно за часів Другого храму в Єрусалимі, кажуть археологи.

«Масштабні будівельні проєкти в стародавньому Єрусалимі, такі як Храмова гора, вимагали величезної кількості будівельних матеріалів та вміння організовувати та координувати видобуток кар’єрів та транспортування тисяч будівельних блоків до стародавнього міста», – сказала Моран Хагбі, директор розкопок від імені Ізраїльського управління старожитностей.

Частково розкопаний кар’єр займає площу приблизно 600 квадратних метрів, але археологи кажуть, що він може бути принаймні у два-три рази більшим.

Масивні будівельні блоки, видобуті з нього, мають розміри 1,5х2 метри й забезпечують «чітку демонстрацію всіх етапів кар’єру та підготовки каменю», – йдеться у повідомленні МАА.

«Ми виявили великі квадратні брили каменю, які збиралися відірвати від підстилки, перед тим як завантажити та транспортувати їх до стародавнього міста, – сказала Хагбі. − Кар’єр дає золоту можливість. Оскільки деякі з каменів були залишені на місці таким чином, ми можемо скопіювати старовинні технології та експериментувати з ними, щоб відтворити процеси, за допомогою яких добували будівельне каміння».

Зараз археологи та природоохоронці планують спробувати відтворити стародавні методи, що використовуються для від’єднання кам’яних блоків, а також перевірити ефективність методів, описаних у біблійних джерелах.

Читайте також:

Генеральний директор Ізраїльського управління старожитностей Елі Ескосідо сказав:

«Символічно, нинішній бум розвитку Єрусалиму дає нам можливість розкопати та дослідити великі будівельні проєкти в Єрусалимі в давнину. Перш ніж розпочати будь-який проєкт розширення в Єрусалимі, наших археологів закликають розкопати та дослідити будь-які старовинні знахідки заради майбутніх поколінь».

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!