Україна

Розгортається новий проєкт підтримки людей – «Пункти незламності»

Увечері 22 листопада президент України Володимир Зеленський звернувся з черговим зверненням, у якому повідомив, що по всій країні розгортається новий проєкт підтримки людей – «Пункти незламності». За підсумками цього дня вже підготовлено понад 4 тисячі таких пунктів. Планується більше.

Джерело: president.gov.ua

Фінансова сфера

За словами Зеленського, зараз є кілька дуже важливих фінансових новин. По-перше, є черговий транш макрофінансування від Євросоюзу на 2,5 млрд євро, а також очікується затвердження програми макрофінансування на наступний рік у розмірі 18 млрд євро.

По-друге, США оголосили, що незабаром виділять 4,5 мільярда доларів додаткового фінансування для прямої підтримки нашого бюджету.

«Дякую партнерам за ці вагомі кроки солідарності. Завдяки таким рішенням наших друзів ми зберігаємо соціальну стабільність і попри всі російські удари виконуємо соціальні зобов’язання. А це зобов’язання перед мільйонами людей», – сказав він.

Президент зазначив, що з початку повномасштабної війни грошова допомога пенсіонерам, а це майже 11 мільйонів українців старшого віку, виплачується регулярно. Зокрема, проведено передбачену законодавством індексацію пенсій. Шість мільйонів громадян мають ту чи іншу форму соціальної підтримки.

Лише цього місяця соціальні виплати склали майже 14 мільярдів гривень. Виплати передбачають допомогу багатодітним, малозабезпеченим, одиноким матерям, людям з інвалідністю. Навіть понад 2 мільйони ВПО отримують допомогу від держави. Крім того, враховується й заробітна плата працівників бюджетної сфери.

«Ми робимо все, щоб забезпечити виплати всім нашим захисникам. Фінансовий фронт для України зараз так само важливий, як і передова на полі бою. І я дякую всім, хто допомагає нашій державі акумулювати необхідні кошти. І нашим друзям у світі, і бізнесу, який попри все продовжує працювати та сплачувати податки», – наголосив очільник держави.

Енергетична сфера

За словами президента, енергетики та комунальники багатьох регіонів продовжують відновлювальні роботи на мережі. Також готується й відповідь на можливі нові терористичні атаки проти української енергосистеми.

Він додав, що станом на вечір 22 листопада у 16 областях та Києві працювали лише стабілізаційні графіки відключень. Але варто розуміти, що при стрибках споживання можливі й аварійні відключення.

У разі нових масованих російських авіаударів і неможливості відновлення електропостачання роботу «Пунктів незламності» буде активовано – там будуть доступні всі основні послуги: електроенергія, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Абсолютно безплатно та цілодобово. Пункти обов’язково працюватимуть при всіх обласних та районних адміністраціях, а також у школах, будівлях ДСНС тощо.

Крім того, вже працює спеціальний сайт nezlamnist.gov.ua, на якому є карта таких точок по всій країні. Вона постійно оновлюється. Зокрема, є спеціальна форма для представників бізнесу, які бажають долучитися та стати «Пунктом незламності» для українців.

Дуже важливо дізнатися, де зараз знаходяться ці точки у вашому місті, у вашій громаді, і слідкуйте за оновленнями на карті в найближчі тижні, поки додаватимуться нові точки. Адже на сайті та в усіх «Пунктах незламності» ви зможете дізнатися, де працюють найближчі АЗС, відділення банків, аптеки, магазини тощо.

«Усі ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв, з урахуванням того, які терористи воюють проти нашого народу та що вони намагаються зробити.

Місцевій владі поставлено завдання забезпечити інформування людей про наявність «Пунктів незламності». Це має бути дуже просто: у будівлях органів влади, в аптеках, магазинах, у поштових відділеннях має бути інформація про те, де людина може знайти підтримку у разі тривалого відключення енергії.

І дуже важливо, що до цієї нашої ініціативи вже приєднується також і сумлінний бізнес. Дякую всім підприємцям, які вирішили зараз підтримати суспільство й роблять свої бізнес-обʼєкти також «Пунктами незламності» – з генераторами, «Старлінками», водою та іншим», – каже Зеленський.

Стан на лінії фронту

Володимир Зеленський також розповів про ситуацію на передовій. За минулу добу ситуація там залишається без змін. На всіх ділянках фронту зберігається така ж динаміка, як і в попередні дні.

«Донеччина – жорсткі атаки, постійні обстріли. Я дякую всім нашим героям, які мужньо тримають оборону попри все!

Луганщина – з боями, але потроху зміцнюємо наше становище й потроху рухаємося.

Херсонщина та інші території півдня – робимо все, щоб скоротити бойовий потенціал окупантів і ліквідувати їхні можливості обстрілювати наші міста.

Крок за кроком доведемо російську армію й до нових поразок, і жодні обстріли Херсона чи будь-яких інших наших міст окупантам нічим не допоможуть», – наголосив він.

Читайте також:

 

Глава держави зауважив, що на фандрейзинговій платформі United24 активно збирають кошти на морські безпілотники. Загалом до цієї ініціативи долучилися люди з 93 країн. Понад 50 українських компаній, міжнародний бізнес, Литва, а також спільнота Aitiv.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!