Актуальне

Введення в Храм Марії – факти та історія

Сьогодні православна церква святкує “Введення в Храм Марії”. Євангеліє нічого не згадує про подію Введення в храм Пресвятої Богородиці. Це свято, засноване на переданні Церкви.
Якщо історію цього свята порівняти зі Священними Писаннями, то виникають багато неправдивих фактів.
Я наведу декілька з них:

  1. Згідно з легендою, Анна та Іакім пообіцяли віддати свою доньку Марію у Храм. Історія схожа на рішення батьків Самуїла, але в Храм ніколи не приводили дівчаток, а тільки хлопчиків і тільки з коліна Левія.

2. У Біблії розписані закони Храму, які не можна було порушувати під страхом смерті. Так навколо Храму був зовнішній двір, кордонах цього двору були бронзові таблички на усіх відомих мовах, що застерігали не євреїв заглиблюватися ближче до Храму. На усіх кордонах пильнували за порядком сторожі Левіти із роду Гірсона й у випадку порушень застрілювали стрілою, або каменем із пращі. Ближче був “Двір жінок”, де перебували тільки євреї та єврейки. Закінчувався двір “Притвором Соломона”, де любив проповідувати Ісус Христос, щоби Його вчення слухали і чоловіки та жінки. Після цього був “Двір Ізраїльтян”, куди жінкам не було дозволено заходити. Потім, при самому Храмі були сходи, де Левіти співали Псалми і розташовувався двір священників, де мали право знаходитися тільки Священники (Коени) і Левіти. У самій споруді Храму могли служити тільки священники по чергах. Вони щодня приносили пахощі на жертовник, запалювали Мінору і приносили хліби. І нарешті, Святе-Святих, де тільки один раз на році у Судний День (Йом-Кіпур) тільки Першосвященник напускаючи багато диму з кадильниці приносив жертовну Кров за народ Ізраїля.

Так ось згідно з легендою маленька Марія порушила закони Храму, зайшла у Святе-Святих, де розмовляла з Богом і живою звідти вийшла, а Захарія їй вклонився до землі. Легенда далі оповідає, що Марія жила у Храмі до п’ятнадцяти років. Потім її треба було передати опікуну, і Захарія зібрав усіх поважних старців для жереба. Але, коли посох Йосипа-вдівця зацвів, то Марію заручили з ним.

У Євангелії написано, що Йосип і Марія після народження Ісуса Христа народили ще дітей: Від Матвія 13:55 “Чи ж Він не син теслі? Чи ж мати Його не Марією зветься, а брати Його Яків, і Йосип, і Симон та Юда? І чи ж сестри Його не всі з нами? …” Про братів Ісуса Христа багато сказано, особливо у Євангелії від Івана. Так Яків-брат Господній згодом став пресвітером першої Єрусалимської Церкви. Отже, роблячи висновки на основі Божого Слова можна побачити усю неправду середньовічної вигадки про це свято. А якщо щось будувати на брехні, то там немає місця Святому Духу.

Автор: Борис Олос

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button