Новини археології

Археологи стверджують, що в Ізраїлі виявили втрачене біблійне місто Ціклаг, де 3200 років тому Голіафа вбив цар Давид

Дослідники кажуть, що вони знайшли 3200-річне місто, яке, на думку багатьох, є сховищем біблійного царя Давида. Це місце розташоване в центрі Ізраїлю і вважається залишками філістимського міста Ціклаг.

Джерело: newcarsz.com

Філістимляни були стародавніми людьми, які жили на Близькому Сході з 12 століття до нашої ери до 604 року до нашої ери, після чого були вигнані.

Вони мають не найкращу репутацію і відомі своїм конфліктом з біблійним Ізраїлем.

Найвідомішим філістимлянином був Голіаф, якого за Біблією вбив цар Давид.

Однак останні аналізи ДНК філістимлян та численні інші розкопки свідчать про те, що філістимляни, можливо, не заслуговували поганої репутації, оскільки всі тексти про них були написані «ворогами» і були доказом того, що вони були культурними та вмілими.

Багато археологів стверджували, що знайшли Ціклаг раніше, але нинішні розкопки на місці під назвою Хірбет-аль-Рай, які почалися у 2015 році, містять найбільше доказів.

Управління старожитностей Ізраїлю проводить дослідження, і вони знайшли будівлі та артефакти філістимської епохи часів царя Давида, які, як вважають, жили під згорілим сільським поселенням.

Кажуть, що Ціклаг згорів, коли Давид пішов на бій, тому спалені артефакти в цьому місці відповідають цій історії.

Археолог Йосеф Гарфінкель з Єврейського університету сказав UPI: «Не впевнений на 100 %, але я думаю, що на 90% це біблійний Ціклаг».

Знайдені на цей час артефакти включають статуї та вази.

Ціклаг

Управління старожитностей Ізраїлю повідомило: «Великий повний асортимент ваз є свідченням захоплюючого повсякденного життя під час правління царя Давида.

«Під час розкопок було знайдено велику кількість глеків для зберігання – середніх і великих – для зберігання олії та вина».

Потрібні подальші розкопки та дослідження, перш ніж це місце буде офіційно підтверджено.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button