СвітХристиянські новини

У Самарі влада змусила вірян зруйнувати храм

Довготривалий тиск на Самарську церкву «Блага вість» закінчився руйнуванням храму. Під час демонтажу частина будівлі впала на сусідній будинок.

Джерело: inlight.news

Усе почалося з того, що влада Самари визнала будову незаконним будівництвом. За словами чиновників, двоповерхову будівлю побудували ще у 2016 році без дозвільних документів. У середині серпня 2021 року демонтаж будівлі пресвітеріанської церкви «Блага вістка» доручили ТОВ «ВЕГ». За свою роботу підрядники отримали 1,6 млн рублів.

Не звертаючи уваги на заклики до совісті та здорового глузду, демонтаж храму почали у кінці серпня.
За інформацією інформаційного сайту Російського Євангельського Альянсу, основні звинувачення, які чиновники висували у судовому позові, полягають у тому, що у храмі немає кухні передбаченої проєктом. Ще однією «причиною» стали габарити встановленого хреста вище проєктної висоти на 3 метри, а також храм стоїть не на одній, а на двох ділянках. Проте обидві земельні ділянки, на яких стоїть будівля, викуплені і є власністю церкви, це не громадська територія, а приватна власність.

Дві ділянки дійсно не встигли зареєструвати як одну, але в російській судовій практиці були схожі випадки, коли суд встав на бік власника. Тому, якщо звичайні ділянки належать одній особі, то немає перешкод для того, щоб проєктувати та спорудити на цій землі будівлю.

Перш ніж почати будівництво, церква отримала дозвіл у Департаменті містобудування використовувати дану ділянку під час спорудження храму. У відповідь на приписи департаменту, ділянку оформили, кухню доробили. Щобільше, навіть хрест прибрали, але це не допомогло.

Читайте також:

Зауважуємо, що демонтувати храм, побудований за особистості пожертвування прихожан, віруючих зобов’язали за свій кошт. Думки з цих питань розділилися. Одні підтримують чиновників. Але більшість вважає, що зносити будівлю, що є храмом, не можна. Деякі також називають випадок із падінням стіни − попередженням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ангеліна Должкова

Бакалавр кафедри романо-германської філології в Українському Гуманітарному інституті (педагог, перекладач). Є випускником біблійного інституту "Слово Життя". Студент магістратури УБТС програми "Християнське консультування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button