Новини суспільстваХристиянські новини

Утиски програми "Основи сім'ї" продовжуються

Минулого тижня автор програми “Основи сім’ї” Адріан Буковинський отримав лист у якому його повідомили про призупинення схвалення програми, а потім наступного дня Міністерство проінформувало про надсилання висновків антидискримінаційної експертизи на розгляд Науково-методичної ради з питань освіти.
До моменту прийняття рішення МОН попросило призупинити дію схвалення курсу для шкіл. Натомість, з незрозумілих мотивів, таке прохання, Інститутом модернізації змісту освіти, в особі в.о. директора Ю. Завалевського, було сприйняте як наказ. Саме тому в мережі поширилась інформація про призупинення дії “грифу” на програму. Нагадаємо, що “Основи сім’ї” – курс за вибором, і тому ніяких додаткових, сторонніх перевірок законодавчо не вимагалось.

  • На яких законних підставах МОН прийняло висновки незалежних “експертів”, які передано до Інституту модернізації змісту освіти?
  • Хто взагалі вони — ці “експерти”, за яким принципом і ким були обрані для проведення експертизи?
  • Чому нівелюються погоджувальні висновки Науково-методичної ради з питань освіти щодо програми, затверджені у 2018 році?
  • Поки ці питанням залишаються відкритими, противники просімейного курсу, організації, які лобіюють інтереси ЛГБТ, активно вступають у публічні дискусії та збурюють суспільство проти “Основ сім’ї”. Різними прогендерними ЗМІ поширюється викривлена інформація щодо курсу, і навіть запропоновані зразки звернень, як вимагати його ліквідацію від МОН.

29.11 – до радіоефіру долучилась активістка феміністичної ЛГБТ-інклюзивної організації, яка нарікає на те, що програма є не чутливою до одностатевих партнерств:
https://www.facebook.com/suspilne.tavriya.1/videos/423760085212544/?app=fbl
На порталі “Гендер в деталях” сьогодні з’явилась публікація зі зразком звернення до МОН проти програми.
Цікаво, що на цьому ж інтернет-ресурсі поширюється інформація щодо так званих “гендерних” питань. Поняття «гендер» подається як соціально закріплені ролі, поведінка, діяльність і характерні ознаки, що в цілому підміняє собою поняття біологічної статі (жінка і чоловік).У такому визначенні «гендеру» людині надається право самій обирати свій «гендер». Суспільству навіюються ідеї визначення «гендеру» у відриві від біологічної статі, де процедура по її зміні (“корекції”) прирівнюється до фарбування волосся (в деяких країнах світу вже налічують сотні різновидів гендерів).
Як стало відомо — в першочерговому “батьківському” зверненні із запитом на перевірку програми, було зазначено 109 осіб (менша половина з яких підписали себе як “батько/мати” або як “учень/ учениця”). Та їх було почуто…

Плекаємо надію, що попри тиск з боку противників програми «Основи сім‘ї», відповідальні освітні установи, уповноважені ухвалювати подальші рішення, все ж таки діятимуть виключно у законодавчій площині! І десятки звернень, із сотнями і тисячами підписантів, на підтримку програм також будуть розглянуті, взяті до уваги. І на усі хвилюючі питання отримаємо відповіді!
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button