Варто замислитись

Чому шум навколо вакцинації – ніщо в порівнянні з трансгуманістичною загрозою

Поки мільйони людей у ​​всьому світі сперечаються про необхідність чи небезпеку вакцинування, за щільним інформаційним шумом навколо пандемії виявляється непоміченою справжня загроза, яка походить від трансгуманістичного вектора розвитку людства.

Розвиток нейротехнологій у рамках трансгуманістичної концепції – міжнародного руху, який підтримує використання досягнень науки та технологій для покращення розумових та фізичних можливостей людини з метою усунення хвороб, старіння та смерті – загрожує вторгненням у особу кожної людини.

Журнал Nature опублікував дослідження нейробіологів зі Стендфордського університету, які розробили мозковий імплантат, який дозволив німому паралізованому пацієнтові набирати текст на ПК силою думки. Точність переведення імпульсів мозку в текст склала 94 %!

Імплант BrainGate дозволив людині друкувати текст силою думки зі швидкістю 115 слів за хвилину. Дослідження також показало, що застосування автокоректора збільшує точність передачі до неймовірних 99 %.

Розробники розповіли, що новий пристрій є інтерфейсом «мозок – комп’ютер». Технічно це стало можливо завдяки підключенню штучного інтелекту. Він інтерпретував сигнали нейронної активності, що генерувалися під час письма.

При цьому такого роду досягненням раді не всі – багато вчених, філософів і богословів б’ють на сполох, намагаючись звернути увагу суспільства на те, до чого можуть привести такі експерименти з точки зору біоетики.

«Череп – це бастіон приватності; мозок – остання конфіденційна частина нас самих», – вважає нейрохірург Том Окслі, засновник Synchron, яка розробила імпланти, що дозволяють надсилати електронні повідомлення силою думки.

Поки що використання технології нейроімплантації поза медициною залишається чимось умоглядним, але в майбутньому може призвести до повної втрати людиною здатності контролювати свої думки. Уряд деяких країн уже вживає заходів щодо захисту своїх громадян від такої небезпеки.

У липні цього року австралійська Synchron стала першою компанією світу, яка одержала дозвіл Управління з санітарного нагляду (FDA) США на проведення клінічних випробувань нейроінтерфейсу на людях. Том Окслі та його колеги вже вводили електроди паралізованим пацієнтам через кровоносні судини. Електроди фіксували активність мозку і надсилали дані в комп’ютер, який інтерпретував їх і виконував команди, наприклад, надсилав електронні листи.

Для людей, позбавлених можливості спілкування словами та жестами, імпланти можуть стати єдиним способом комунікації. Крім того, розвивається технологія медичного стимулювання мозку електричними імпульсами для лікування когнітивних розладів.

Однак використання технології в комерційних цілях може призвести до падіння останнього бастіону приватності, внаслідок чого людина втратить можливість контролювати процеси, що відбуваються у власному мозку.

У 2017 році біоетик з Європи Марцелло Ієнка запропонував запровадити новий клас прав: нейроправа, тобто свободу вирішувати, кому дозволено відстежувати, читати чи змінювати мої думки. Професор Ієнка консультує Євросоюз, ООН, ОЕСР та уряди з питань нейротехнологій та захисту від них недоторканності нашої свідомості.

Ще 5 років тому він говорив, що технологія, розроблена для декодування та зміни активності мозку, має потенціал впливати на особистість людини.

За словами Девіда Гранта, дослідника з Університету Мельбурна, гарнітури, що посилюють концентрацію, вже використовуються у китайських школах. Пристрої, що відстежують рівень втоми, застосовують у шахтах Австралії. Де і як зберігаються і використовуються дані активності мозку користувачів, важко встановити й ще важче контролювати.

«Не те щоб у нас може з’явитися якась безглузда утопія, коли одні люди контролюють мозок інших, змушуючи їх виконувати команди. Але може бути нудна утопія… Подивіться на компанії, що збирають особисті дані, перш за все, на Facebook та Google. Вони намагаються створити модель особистості людини, щоб потім використати її», – сказав Грант.

У вересні 2021 року уряд Чилі схвалив законопроєкт, який гарантує всім жителям право психічної цілісності. Проєкти законів, що регулюють нейротехнології, цифрові платформи та використання ІІ, також проходять розгляд у сенаті країни.

У Франції цього року запровадили закон про біоетику, який захищає право на психічну цілісність. Іспанія розробляє закон про цифрові права, у якому є параграф, присвячений імплантам. Влада Італії розмірковує, чи потрапляє психічна недоторканність під чинний у країні закон про приватність.

Читайте також:

Навесні цього року стартап Ілона Маска Neuralink показав можливості останньої версії нейроінтерфейсу: на відео мавпа керує курсором на екрані за допомогою імплантованого в мозок чіпа. У майбутньому ця технологія дозволить користуватися смартфоном силою розуму швидше ніж деякі друкують пальцями.

Таким чином, у недалекому майбутньому смартфони можуть стати безглуздим та зайвим анахронізмом.
А користувачі з нетерпінням чекатимуть не виходу нового IPhone, а розробки нового, ще ефективнішого, чіпа з протоколом «мозок – комп’ютер».

Джерело: inlight

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Я би так категорично не протиставляв цей нинішній – нав’язуваний і здійснюваний практично по всьому світі “медично-фармакологічний” експеримент з обов’язково-примусової і ледь не всезагальної (і справді досить сумнівної і тривожної) вакцинації, зокрема, з описаною у цій статті трансгуманістичною загрозою.
    Тобто, судячи з усього, в обох цих ситуаціях йдеться про вельми серйозні прагнення й наміри певних і дуже потужних – наднаціональних глобалістичних чинників (т. зв. “світових залаштунків”, або інакше – “світового уряду”) встановити свою супертоталітарну диктатуру, владу і контроль: буквально над усім людством і кожною окремою людиною зокрема…
    Іншими словами, все йде до – описаного в Біблії – чи не всепланетного й абсолютного панування й домінування прямого диявольського ставленика – Антихриста та його лжепророка! Причому, дуже схоже, вже в найближчій історичній перспективі…
    Разом з тим. Це дуже жахливе й богопротивне панування й домінування, як наголошує Боже Слово, триватиме не надто довго. Тим паче, що воно досить швидко має завершитися тріумфальним і славним – Другим пришестям нашого Месії-Спасителя!
    “Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!” (Одкр.22:20).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button