Новини археологіїХристиянські новини

В Ізраїлі археологи виявили залишки синагоги, яку побудували у I ст.

В Ізраїлі археологи виявили залишки стародавньої синагоги в поселенні Маджулі на Голанських висотах, яку ймовірно побудували в першому столітті нашої ери.
Як повідомляє Jewishpress, дослідники припускають, що синагога проіснувала до кінця третього століття.
Зазначається, що співробітники університету Хайфи знайшли сегменти мозаїки, на яких зображені ноги птахів і тварин. За словами доктора з Хайфського університету Мехелена Осбанда, збереглися тільки нижні частини синагоги.
Вчені вважають, що розкопки допоможуть зрозуміти розвиток єврейського життя в регіоні, а також вивчити їхнє життя в сільській місцевості на Голанах під римським правлінням.
Зазначається, що наявність мозаїки може свідчити про те, що саме в цей період в суспільстві змінилося сприйняття синагог. Ця будівля могла бути навчальним центром до того, як її прикрасили та перетворили в місце для молитви.

“Ми знаємо, що синагоги наприкінці періоду Другого храму слугували переважно місцем вивчення Тори”, – пояснив доктор Осбанд. “Синагоги наприкінці римського періоду, особливо у візантійський період, служать місцем для молитви, свого роду” маленьким храмом “, тому вони були набагато розкішнішими, і не рідкість вони також демонстрували вигадливі мозаїки.”

Джерело: jewishpress.com

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button