Світ

У Росії пройшли обшуки та арешти в церквах «Нове покоління»

Російські силовики провели 14 серпня обшуки в групах, що належать до церков «Нове покоління». У ході обшуків було вилучено релігійну літературу, комп’ютерну техніку.

Джерело: sova-center.ru

14 серпня 2022 року стало відомо про обшуки у членів церкви «Нове покоління», які пройшли у кількох регіонах у рамках кримінальної справи за ст. 284.1 КК РФ (здійснення діяльності іноземної чи міжнародної неурядової організації, щодо якої ухвалено рішення про визнання небажаною на території РФ її діяльності).

Зокрема, обшуки пройшли у Москві, Кемерові, Новосибірську, Челябінську, Сочі та Краснодарі.

У ході обшуків було вилучено релігійну літературу, комп’ютерну техніку.

За даними кемерівського пастора Андрія Матюжова, щонайменше двох людей затримано.

РІА «Новини» опублікувало відео, в якому силовики, які проводили обшук, укладають господаря будинку на підлогу обличчям вниз, налякавши при цьому його дитину.

Багато ЗМІ, повідомляючи про обшуки, називають «Нове покоління» «сектою», яка підтримує український батальйон «Азов».

Нагадаємо, 2021 року генпрокуратура визнала діяльність чотирьох організацій «Нове покоління», які базуються в Латвії та Україні небажаною на території РФ. У грудні 2021 року силовики зірвали організовану російськими п’ятдесятниками пасторську конференцію в Раменському, після чого багато її учасників було притягнуто до відповідальності за ст. 20.33 КоАП РФ (участь у діяльності іноземної чи міжнародної неурядової організації, щодо якої прийнято рішення про визнання небажаною біля Російської Федерації її діяльності).

23 серпня 2021 року генеральна прокуратура Російської Федерації (РФ) визнала небажаною діяльність  у Росії чотирьох релігійних організацій «Нове покоління», що базуються в Латвії та Україні. Дане рішення означає, що згадані організації не зможуть створювати на території Росії свої підрозділи й повинні припинити діяльність тих, що вже існують.

Олексій Ледяєв у своїй відповіді, яку назвав «Бояться, значить поважають. Come back In USSR», назвав цей законопроєкт злочинним, який порушує всі конституційні норми прав людини, свободи слова та віросповідання.

Частина церков руху «Нового покоління» в Росії входить до складу Російського об’єднаного Союзу християн віри євангельської (п’ятдесятників). Керуючий єпископ РОСХВЕ Сергій Рахівський назвав рішення  Генпрокуратури РФ про заборону «Нового покоління» явно надлишковим: «Визнання діяльності релігійної організації небажаною – це дуже серйозний прецедент. Зрозуміло, коли йдеться про різні екстремістські течії в ісламі, але в такій ситуації йдеться про європейські союзи протестантів. Їхні твердження та доктрини можуть бути спірними, але терористів та екстремістів протестантські церкви не готують».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!