УкраїнаХристиянські новини

Український уряд планує підвищити суму виплати допомоги при народженні дитини до 50 тис. грн

В Україні рівень народжуваності з 1991 року знизився вдвічі. Тому уряд розробив законопроєкт для стимулювання збільшення народжуваності. Документ передбачає підвищення суми виплати до 50 тис. грн для сімї.

Джерело: zn.ua

У 1991 році в Україні народилося 630,8 тисячі дітей, у 2020-му − 293,4 тисячі. Через демографічні зміни відбуваються значні економічні й соціальні наслідки, які зачіпають ринки праці і капіталу, товарів і послуг, сферу соціального захисту та охорони здоров’я, а також пенсійну систему.

А через скорочення чисельності населення знижується продуктивність праці та сукупних заощаджень, в результаті чого уповільнюється інвестиції, попит й економічне зростання.

Тому уряд України розробив законопроєкт «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» № 5585 заради стимулювання збільшення народжуваності.

Документ передбачає підвищення суми виплати до 50 тис. грн для сім’ї.

До того ж було зареєстровано й альтернативний депутатський законопроєкт № 5585-1. Згідно з відповідним документом, допомога при народженні дитини призначатиметься у розмірі, що залежатиме від кількості дітей у сім’ї: при народженні першої дитини – 50 000 грн; при народженні другої дитини – 100 000 грн; при народженні третьої та кожної наступної дитини – 150 000 грн.

Виплата допомоги здійснюватиметься одноразово в фіксованій сумі та рівними частинами впродовж 36 місяців. Сума становитиме 15 000 грн при народженні першої дитини; 30 000 грн при народженні другої дитини; а при народженні третьої та кожної наступної – 45 000 грн.

Протягом наступних 36 місяців виплачуватиметься решта суми допомоги рівними частинами.

Різні думки на відповідний законопроєкт

Противники підвищення виплат упевнені, що такі значні суми допомоги «плодитимуть злидні». Щоб збільшити народжуваність у країні, вважають вони, необхідно розробити комплексний підхід, розвивати всі сфери суспільства, збільшити доходи населення.

До того ж демографи доволі скептично ставляться до такого способу підвищення народжуваності.

Однак на думку прихильників законопроєкту, відповідна матеріальна підтримка вкрай важлива при народженні дитини, адже мати на певний строк втрачає працездатність, а відтак, і загальний дохід сім’ї зменшується, тоді як трати на забезпечення дитини, навпаки, збільшуються.

Читайте також:

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні чисельність населення за 10 років скоротилася на 2 257 309 людей, тому що народжуваність в країні за цей період впав на 40 %.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button