Для життя

Що непрощення робить з вашим мозком

Усі ми зазнали глибокого болю у певний спосіб: зрада подружжя, закрита критика друга, ненависне осудження від когось у церкві, фальшиве звинувачення колеги, несправедливе ставлення з боку боса чи батька. І чим глибша рана, тим важча вона і тим більше часу нам потрібно, щоб пробачити. Але іноді ми просто не прощаємо. Ми таїмо образу. Образа накопичується в наших серцях. Ми плекаємо образу. Як наслідок, ми залишаємося в’язнями свого болю і фактично шкодимо своєму мозку через непрощення.

Коли хтось завдає нам болю, це природно і нормально відчувати біль. Бог створив наш мозок, щоб допомогти нам вижити, коли ми відчуваємо загрозу. Це називається реакцією боротьби-втечі-завмирання, яка генерується в наших емоційних центрах, головним чином опосередкованою двома мигдалеподібними скупченнями клітин мозку, які називаються мигдалинами.

Коли мигдалеподібне тіло активується, починається низка біохімічних процесів. Надниркові залози, які розташовані поверх наших нирок, вивільняють гормон стресу кортизол у наше тіло, а мозок вивільняє нейромедіатори в мозок. Ті, своєю чергою, активують частину нашої нервової системи, яка називається симпатичною нервовою системою. Коли ця система активується, серед іншого, наша увага зосереджується на виживанні, наша травна система зупиняється, наші зіниці розширюються, наші слинні залози сповільнюються, наш кров’яний тиск і частота серцевих скорочень збільшуються, а наші м’язи готові до дії. Наше тіло готується до боротьби, втечі або заморожування.

Цей процес може статися незалежно від того, чи ми в реальній небезпеці, чи ні, чи хтось справді заподіяв нам біль, чи ні, чи ми просто вважаємо, що вони це зробили.

Непрощення може тримати наше тіло та мозок у цьому стані високої пильності та призводить до цих нездорових результатів.

Що непрощення робить з вашим мозком

1. Жування

Ми доглядаємо та повторюємо біль, що підсилює наші негативні емоції та ще глибше пропалює подію та біль у наші нейропатії. Коли ми не зосереджені на завданні, наша внутрішня розмова часто зводиться до репетиції болючої ситуації.

2. Зниження пам’яті

Коли ми перебуваємо в стані стресу протягом тривалого періоду часу (тобто ми відмовляємось прощати), кортизол фактично спричиняє атрофію нашого мозку, особливо нашого центру пам’яті, який називається гіпокамп.

3. Посилення негативних емоцій

Тривалий стрес також посилює чутливість наших мигдалин, що робить нас ще більш сприйнятливими до подальших травм і болю.

4. Злорадство 

Це поняття описує таємне задоволення, яке ми відчуваємо, коли бачимо, як ті, хто завдав нам болю, самі зазнають нещастя. Це насправді змушує наш мозок виробляти нейромедіатор задоволення дофамін. Насправді приємно бачити, як погане трапляється з тими, кого ми не прощаємо. Це протилежність молитві за ваших ворогів, яку Ісус наказав нам робити.

Отже, непрощення не тільки тримає нас прикутими до кривдника, але й глибоко впливає на наше тіло та мозок.

Як подолати непрощення

1. Визнати біль

Коли ми називаємо хворобливу емоцію (а не набиваємо її чи повторюємо її), ми фактично зменшуємо інтенсивність цієї негативної емоції.

2. Журнал 

Опрацювання нашого болю шляхом запису може зменшити біль і допомогти нам отримати кращу перспективу. Однак не дозволяйте веденню щоденника стати ще одним способом репетиції та посилення вашого болю. Через ведення журналу прагніть отримати Божу точку зору та зцілення.

3. Прийміть рішення пробачити людині

Зверніть увагу, що я використав слово «почати». Деякі образи можна швидко пробачити. Деяким може знадобитися багато часу, щоб повністю пробачити. Прощення – це процес. Чим глибше біль, тим довше це триває. Це не так багато пробачити й забути. Швидше, справжнє прощення схоже на те, щоб згадувати про це все рідше.

4. Глибоко черпайте з Божої благодаті 

В основі християнської віри лежить благодать, отримання Божої благодаті та поширення її на інших, хто завдав нам болю.

Апостол Павло нагадував нам у Посланні до Колосян 3.13, щоб ми прощали інших, як Ісус простив нас.

Терпіть один одного і пробачте будь-які образи, які ви можете мати один проти одного. Прости, як тобі Господь простив.

Що ви дізналися про прощення інших?

Автор: Чарльз Стоун

Джерело: churchleaders.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button