Ремюрандт

Творчість великого художника була багатогранною: портрети, сцени з сучасного життя, біблійні, євангельські та історичні сюжети. Але найчастіше він звертався до біблійних сюжетів, які відповідали його християнському світогляду.

Рембрандт ван Рейн народився 15 липня 1606 року в Лейдені – місті, яке розташоване неподалік Гааги, на Рейні (Голландія). Батько Рембрандта був власником кількох будинків, садових ділянок і млина. Рембрандт був шостою дитиною і четвертим сином. Коли він народився, справи батька йшли дуже добре, що дало змогу дати сину найкращу освіту.

Абрахам Кайпер

Абрахам Кайпер народився 29 жовтня 1837 в Мааслуісі, біля Роттердама. Він закінчив богословський факультет Лейденського університету, в якому більшість викладачів були ліберальними християнами, і став пастором Реформатської церкви Голландії.

Кайпера запросили у прихід в околицях Утрехта. Там він зробив несподіване відкриття: простих людей його приходу не вразила його вченість. На їх думку, новопризначений пастор лише давав теоретичні «осучаснені» знання. Дочка простого робітника П’єте Балтуса допомогла пастору відкрити духовну сутність Письма і пережити особисті взаємини з Богом.

Іван Хоменко

Іван Хоменко народився на Вінниччині 115 років тому, у родині греко-католиків. Навчався у Київському університеті, пізніше викладав у гімназії та в університетах Відня і Риму. В 1918-20 роках працював у міністерстві закордонних справ Української Народної Республіки, головним чином у складі посольства у Відні. За кордоном він познайомився з митрополитом Андреєм Шептицьким, під впливом якого почав вивчати теологію і отримав у 1925 роцi ступінь доктора філософії. А у 1940-му Іван Хоменко прийняв чернечий постриг, і саме того року взяв на себе надзвичайно складну і довготривалу працю – почав роботу над перекладом Біблії, яка тривала до кінця його життя.

Джон Гарвард

«Він був вченим і благочестивим при житті, любив свою країну, приносив їй користь, як при житті, так і після смерті».

Джон Гарвард – англійський місіонер, на честь якого було названо Гарвардський університет.

Гарвард народився і виріс у Лондоні, був четвертим із дев’яти дітей Роберта Гарварда, м’ясника і власника магазину. Джон народився у 1607-му, освіту отримав у школі, де директором був його батько. У 1625 році його батько і сестри, і двоє братів померли від чуми.

Найпопулярніше на сайті