Про відомих

Легенда боксу Джордж Форман каже, що пізнання Ісуса важливіше за славу: «Немає значення, чого ти досягнеш»

Напередодні виходу біографічного фільму «Великий Джордж Форман», боксер-важковаговик, який став пастором, Джордж Форман роздумує про Божу вірність протягом свого багатого на події життя і ділиться мудрістю з наступним поколінням віруючих.

«Ви приходите до певного моменту у своєму житті й розумієте, що єдине важливе у вашому житті − це [бути] євангелістом, − сказав 74-річний Джордж Форман в інтерв’ю “The Christian Post”.

“Євангеліст” − це слово, яке було настільки потужним для мене в моєму житті. Якщо завтра зі мною щось трапиться… я знаю, що зробив добру справу, і я щасливий від того, що намагаюся донести до світу: “Ісус Христос ожив у мені”».

Але шлях Формана до успішної боксерської кар’єри − і, зрештою, до служіння − був зовсім не легким.

Народившись в 1949 році в Маршаллі, штат Техас, Форман був одним із семи дітей і мав проблемне дитинство, яке характеризувалося нестабільністю, насильством і бідністю. Кинувши школу в 10-му класі, Форман почав зловживати алкоголем і брати участь у насильницьких злочинах на вулицях П’ятого району Х’юстона.

У 1965 році він виїхав з Г’юстона до Каліфорнійського Корпусу Праці − програми, розробленої для допомоги знедоленій молоді шляхом навчання їх професійним навичкам. Саме там Док Броддус, який був консультантом Служби зайнятості та тренером з боксу, заохотив Формана виплеснути свій гнів через бокс.

Згодом Форман виграв золоту медаль на Олімпійських іграх 1968 року в Мехіко і зрештою став професійним боксером. У 1973 році він переміг непереможного Джо Фрейзера, завоювавши титул чемпіона світу у важкій вазі. Він програв цей титул Мухаммеду Алі в бою «Гуркіт у джунглях» у 1974 році.

Схожі статті

У 1977 році Форман пішов з боксу після того, як пережитий на межі життя і смерті досвід привів його до Господа. Він згадував, як у своїй роздягальні в Пуерто-Рико вперше зрозумів істину Євангелія.

«Я був мертвий. Від мене нічого не залишилося, − згадував він. − Я дивився в нікуди, без надії. Мене витягли з цього брудного місця і дали другий шанс на життя. Це тримало мене на землі».

Вирішивши провести решту свого життя, ділячись Євангелієм, Форман став служителем і в 1980 році заснував Церкву Господа Ісуса Христа. Однак фінансові труднощі змусили колишнього чемпіона повернутися на ринг. У 1994 році він став найстарішим чемпіоном у важкій вазі у віці 45 років, перемігши в 10-му раунді чинного чемпіона Майкла Мура.

Свою видатну історію Форман задокументував у книзі 2000 року «Джордж: автобіографія Джорджа Формана». Тепер його історія − великий кінофільм: «Великий Джордж Форман» виходить на екрани 28 квітня з Крісом Девісом у ролі легенди боксу та Форестом Вітакером у ролі Дока Бродуса. Режисером фільму є Джордж Тіллман-молодший («Це ми», «Ненависть, яку ти даєш»).

Форман розповів CP, що він хотів, щоб вірність Бога протягом усього його життя − і багатьох людей, які наставляли й підтримували його − стала центральною темою фільму.

«Так багато людей допомогли мені в житті, − поділився він. − Я цього не знав. Я думав, що роблю так багато… але в моєму житті так багато хороших людей».

Спортсмен підкреслив важливість наставництва в житті молодої людини, особливо для тих, хто перебуває в нестабільній ситуації. У 1984 році він заснував Молодіжний та громадський центр Джорджа Формана, позаконфесійне місце для молоді, яка потребує наставництва, як і він колись.

«Я отримав так багато порад від стількох різних людей, і це питання довіри, − сказав він. − Вірте, що люди дадуть вам пораду. Слухайте, коли вони хочуть вам щось сказати. І я думаю, що це ключ до всіх багатств у світі − слухати людей, які піклуються про вас».

Навіть у найбурхливіші часи свого життя, за словами Формана, він знав, що Бог присутній, але йому довелося пройти через низку труднощів, перш ніж він зрозумів, наскільки відчайдушно потребував Спасителя. Він завдячує молитвам своєї матері, яка зберегла йому життя, коли він мав би померти.

«Озираючись назад, [Божа вірність] була протягом усього мого життя, і крапка, − розмірковував він. − Я був злодієм, який прямував до в’язниці, під будинком, ховався від поліції, обмазавшись з ніг до голови помиями. Я почув їхні голоси й зрозумів, що треба щось змінювати. Я не хотів бути злодієм. Я не хотів бути злочинцем. І це була велика зміна для мене. І, звичайно, я навчився боксувати й досягнув у боксі якомога більших успіхів. Але все це я робив без знання Бога».

Форман офіційно пішов з боксу в 48 років. Він і сьогодні очолює свою церкву в Техасі й випустив близько двох десятків книг. У 1994 році він запустив бренд грилів, і з тих пір було продано понад 100 мільйонів грилів Джорджа Формана.

Спортсмен сказав, що він вдячний за свій успіх, але твердо вірить у силу життя у світлі вічності. Він поділився, що його життям керує Псалом 1:1: «Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних, і не сидить на сидінні злоріків».

«Неважливо, чого ти досягнеш, що зробиш у цьому житті, − сказав він. − Найважливіше − не втрачати з поля зору справжню нагороду, а це служіння Богові».

«Знайдіть Бога, майте віру в Бога, − додав Форман. − Неважливо, що сталося, вірте, що все можливо. Ніколи не відмовляйтеся від можливостей, і ваше життя може змінитися на краще».

Боксер сказав, що сподівається, що його історія надихне інших на усвідомлення того, що вони теж можуть змінити своє життя і знайти спокуту, яка можлива через здачу.

Читайте також:

«Я згадую цей фільм, і він розповідає історію людини, яка приходить нізвідки і отримує все можливе в цьому житті, − сказав він. − І найбільше, що може запропонувати це життя − це шанс на вічне життя, знайти Бога, і це те, що я знайшов».

«Великий Джордж Форман» виходить на екрани 28 квітня.

Автор: Лія М. Клетт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
christianpost.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button