Блог Сергія Головіна

Звідки влада?

Ніхто не знає виробу (його призначення, пристрою, допустимих параметрів використання, способів усунення несправностей тощо) краще, ніж виробник. І тому з питаннями, що виникають, потрібно, в першу чергу, звертатися до наданої виробником інструкції.

Бог – Творець людства. Він – вищий Авторитет у керуванні Своїм творінням. І Він дав нам Біблію, «інструкцію Виробника», яка містить всю інформацію про суспільство та правління ним – призначення, пристрою, допустимі параметри використання, способи усунення несправностей тощо. Більш того, як і будь-яка інструкція виробника, Писання повідомляє про гарантії, що надаються Творцем (у Біблії вони названі обітницями), а також попереджає: у разі недотримання інструкції, нарікання не приймаються.
«Інструкція Виробника» вчить: Бог – найвище Джерело будь-якої влади. Він – Цар над усіма народами землі та їхніми правителями. Писання стверджує:

«Не від сходу і не від заходу, і не від пустелі, а Бог є суддя: одного принижує, а іншого підносить» (Псалми 74:7,8).

«Нехай буде благословенне ім’я Господа від віку до віку! бо в Нього мудрість і сила; Він змінює часи і літа, скидає царів і постачає царів; дає мудрість мудрим і розумне розумним… Всевишній панує над царством людським і дає його, кому хоче» (Дан. 2:20,21, 4:22).

Ось лише кілька прикладів. «Господь сказав Мойсеєві: Піднімися завтра рано вранці, йди до фараона і скажи йому: “Так говорить Господь, Бог євреїв: … Я підняв тебе для того, щоб показати тобі всю Мою силу і щоб Ім’я Моє стало відоме по всій землі”» (Вихід 9:13,16). Виявляється, навіть влада фараона, – язичника, який уявляє себе вищим божеством у Єгипті, – дана йому від Бога і є частиною Божого плану!

Також Господь через пророка «каже про Кіра: пастир Мій, і він виконає всю волю Мою… Так говорить Господь помазаннику Своєму Кіру: Я тримаю тебе за праву руку, щоб підкорити тобі народи» (Ісая 44:28, 45:1). В цьому випадку особливо варто відзначити не тільки те, що пророцтво це було вимовлено за 150 років до появи на політичній арені такого правителя, як Кір, цар Перський, але й те, що Писання називає тут його помазаником (єврейською – «машіах», Месія) Господнім. Бог визначає язичницького правителя тим самим поняттям, що й царів Ізраїлю Саула і Давида, а також, зрештою – Христа-Спасителя. Цар поневолювачів є інструментом виконання Божої волі.

Читайте також:

Бог – Творець усіх народів. Він же – і Джерело вищого морального закону, первинного стосовно будь-яких людських законодавств. Попри обіцянки лукавого (Буття 3:5), людина не має права сама визначати, що є добро і зло. Законодавчі системи можуть змінюватись, додаючи абсолютні моральні принципи до різних культурних та історичних умов. Але самі ці принципи незмінні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!