Світ

Члени ізраїльської партії ШАС запропонували на банкнотах країни вставляти фразу «Ми віримо в Бога» на івриті

Кілька членів ультраортодоксальної партії ШАС подали законопроєкт, в якому пропонується, щоб банкноти, випущені Банком Ізраїлю, містили фразу «Ми віримо в Бога» на івриті.

Джерело: israelcnn

«Єврейський народ вірить в одну просту істину: що все дається милістю Господа, в тому числі економічне процвітання. Тому важливо дякувати Господу та проголошувати нашу віру на банкнотах, викарбуваних у Державі Ізраїль», – сказав ініціатор законопроєкту, заступник міністра сільського господарства Ізраїлю Моше Абутбул.

Законопроєкт використовує слово «ХаШем», що на івриті означає «Ім’я», відповідно до єврейської традиції забороняти виписувати ім’я Бога. Абутбул згадав Сполучені Штати як приклад країни, яка використовує цю фразу на своїй валюті, і в його пропозиції йдеться, що ця фраза буде «талісманом економічного успіху Держави Ізраїль».

Авігдор Ліберман, голова партії «Ісраель Бейтену» («Ізраїль — наш дім») і колишній міністр фінансів, висміяв законопроєкт, назвавши його «цікавим способом боротьби з вартістю життя».

У соціальних мережах Ліберман написав: «Що далі? Вони намагатимуться розмістити зображення Дері на кожній банкноті?». Ізраїль бореться з високою вартістю життя, не зважаючи на свої економічні успіхи.

У грудні міністр фінансів Ізраїлю Бецалель Смотрич в інтерв’ю The Times Of Israel ортодоксального журналу «Мішпаха» сказав:

«Якщо ми слідуватимемо Торі, ми будемо винагороджені фінансовим достатком і великим благословенням. Це буде мій економічний підхід».

Схожі статті

Критики керівної коаліції звинуватили її членів у спробі створити теократію. Однак прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу наполягав на тому, що баланс між релігією та державою не буде порушено.

Читайте також:

Наразі незрозуміло, чи матиме пропозиція щодо банкнот, представлена 19 грудня, широку підтримку коаліції.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button