В Ірані засудженим християнам дадуть 10-денну відпустку на честь Різдва

Глава судової системи Ірану Голам Хоссейн Мохсені Еджеї, випустив циркуляр для судових органів та прокуратури по всій країні, в якому ухвалив надати 10-денну відпустку для засуджених християн на честь народження Ісуса та святкування Нового року.
Джерело: inlight
У циркулярі голови судової системи, адресованому судовим органам та прокурорам по всій країні, йдеться:
«З нагоди нового, 2022 року та Різдва Христового (мир Йому та благословення), зважаючи на позитивні та конструктивні ефекти присутності ув’язнених зі своїми сім’ями, а також виконання статті 197 Виконавчого регламенту Тюремної організації, всі засуджені християни мають законне право на відпустку.
Виняток становлять ув’язнені за злочини, пов’язані зі шпигунством, діями проти національної безпеки з позбавленням волі на строк понад п’ять років, бандитизмом та організованою злочинністю, порушенням економічної системи, озброєним пограбуванням, викраденням людей та засуджені до страти.
Відпустка надається на 10 днів. Прокурори по всій країні повинні виконувати директиву та стежити за її правильним виконанням».
Глава судової системи привітав християн із Різдвом:
«Я вітаю з народженням Ісуса (світ Йому та благословення) всіх істинних послідовників вчення та віри Ісуса ібн Марьяма (мир Йому та благословення) у всьому світі, особливо наших дорогих християнських співвітчизників, і бажаю Йому та всім монотеїстам, які шукають справедливості, миру та щастя».
Такий жест голови судової системи Голаму Хоссейна Мохсені Еджеї є рідкісним кроком, зробленим назустріч меншості, зазначають журналісти.
За даними місцевих ЗМІ, християни становлять лише 1 % від 83 млн жителів Ірану, більшість решти населення − мусульмани-шиїти. При цьому більшість християн в Ірані – вірмени.
Читайте також:
Зазначають, що найвищий керівник Ірану Алі Хаменеї часто амністує ув’язнених або скорочує терміни їхнього ув’язнення напередодні мусульманських свят. Але іранська влада рідко оголошує про такі заходи щодо членів християнської меншості Ісламської Республіки.