війна

В Україні ушкоджено щонайменше 307 релігійних споруд внаслідок повномасштабного вторгнення Росії

Внаслідок повномасштабного російського вторгнення зруйновані або пошкоджені щонайменше 307 релігійних споруд у 15 областях України. Про це повідомляє Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) станом на 26 січня.

Джерело: risu.ua

За повідомленням Держслужби, постраждало 297 християнських релігійних споруд, 5 мусульманських та 5 юдейських.

За відсотковими даними майже 48% ушкоджених об’єктів належать Українській Православній Церкві Московського патріархату, 30% – протестантським спільнотам, 21% – Православній Церкві України, 5% – Римо-Католицькій Церкві, 4% – Українській Греко-Католицькій Церкві.

Зазначається, що також  ушкоджено 95 споруд спільнот Свідків Єгови.

Водночас ДЕСС опублікувала дані пошкоджень у місцевостях. Так, у Донецькій області зруйновано 75 релігійних споруд, у Луганській – 59, у Київській – 43, у Харківській – 38, у Херсонській 20, у Запорізькій 16 тощо.

В Україні ушкоджено щонайменше 307 релігійних споруд внаслідок повномасштабного вторгнення Росії

Ознайомитися зі всіма пошкодженими та зруйнованими релігійними спорудами можна за посиланням. Відповідний документ опублікувала ДЕСС. Також Держсужба нанесла дані на інтерактивну карту.

Держслужба з етнополітики та свободи совісті закликає надсилати інформацію, світлини тощо щодо ушкодження релігійних споруд можна на адресу religion@dess.gov.ua, або повідомляти на номер +380977053857.

Читайте також:

Крім того, задля документування російських воєнних злочинів відповідні свідчення можна реєструвати на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики culturecrimes.mkip.gov.ua.

Нагадаємо, що військові РФ на окупованих українських територіях переслідують віруючих, зокрема протестантів, та закривають церкви. Про це повідомив Центр національного спротиву (ЦНС).

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button