Україна

Пересуватися Україною військовозобов’язаним можна, однак є нюанс – координатор руху адвокатів ЗСУ

Координатор руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека пояснила, що військовозобов’язані чоловіки можуть вільно пересуватися областями України. Однак у ситуації зміни місця проживання необхідно отримати відповідну виписку з військкомату згідно з законом «Про військовий обов’язок і військову службу», чинного з 1992 року.

Джерело:

Раніше у Генштабі повідомили, що під час воєнного стану призовники, військовозобов’язані та резервісти не мають права покидати місце проживання без дозволу керівника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

При цьому відповідний документ надається на термін від 30 діб до року.

Однак як зауважила юристка Євгенія Рябека, в заяві Генштабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють саме місце проживання, місце реєстрації.

Вона зазначила, що, можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписаний. Але мета закону – впорядкувати цей облік і зробити так, щоб центри комплектування мали певний порядок.

Як заявив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник, Генеральний штаб ЗСУ збереже баланс між забезпеченням права громадян на вільне пересування та порядком контролю за мобілізаційним ресурсом.

До того ж головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що на разі ніхто не давав вказівку на перешкоджання переміщенню, в тому числі й військовозобов’язаних осіб.

Нагадаємо, що начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов заявив, що цьогоріч війна навряд закінчиться, хоча до кінця 2022 року активні бойові дії можуть зменшитися. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button