Релігія

ІРС оприлюднив свідчення російських воєнних злочинів

Якщо раніше на окупованих територіях священникам здебільшого лише погрожували вбивством, то тепер релігійних діячів вбивають і катують – знову, але в значно більших масштабах, ніж у 2014 році.

Джерело: irs

До таких висновків дійшли автори звіту «Російський наступ на релігійну свободу в Україні», який 22 вересня 2022 року представив Інститут релігійної свободи. У презентації взяли участь співавтори доповіді та релігійні діячі різних конфесій, які поділилися новими даними про наслідки російської агресії для релігійних громад України.

«Якщо раніше російська окупаційна влада виганяла українських віруючих із їхніх церков і молитовних будинків, то зараз Росія знищує духовну спадщину України ракетними ударами, обстрілами та пограбуванням релігійних споруд, що неможливо виправдати військовою необхідністю».

Внаслідок російської агресії проти України, щонайменше 270 культових споруд, духовних навчальних закладів та сакральних місць (кладовищ, меморіалів тощо) були знищені повністю або пошкоджені.

Найбільшу кількість зруйнованих церков, мечетей і синагог було зафіксовано в Донецькій області – 71, особливо в Маріуполі, який був майже повністю знищенний. На другому місці за кількістю руйнувань культових споруд – Київська область (53), де велися відчайдушні бої за українську столицю. Війна також спричинила масштабні руйнування та пошкодження храмів і молитовних будинків у Луганській (40) та Харківській (39) областях.

Читайте також: 

Звернення щодо порушення прав на свободи віросповідання під час збройної агресії Росії проти України

Також аналіз конфесійної приналежності атакованих культових споруд показує, що найбільша кількість храмів та інших церковних споруд, пошкоджених російськими обстрілами (108), належить Українській Православній Церкві.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button