війна

На окупованих територіях України російські військові продовжують переслідувати віруючих та закривати церкви

Військові РФ на окупованих українських територіях переслідують віруючих, зокрема протестантів, та закривають церкви. Про це повідомив Центр національного спротиву (ЦНС).

Джерело: risu.ua

На окупованих територіях військові РФ займаються «інтеграцією» церков, сприяючи релігійні організації «до російського соціокультурного простору».

Відповідним процесом займається ГО «російська асоціація захисту релігійної свободи», яка фактично контролює майно «інших конфесій аби надалі знищити всі протестантські рухи, помісну православну церкву України та мусульманські осередки», а також переслідують греко-католиків. Тільки на Церкви Московського Патріархату росіяни не чинять тиск.

На окупованих територіях росіяни руйнують церкви й інші культові споруди, викрадають і вбивають священнослужителів. Водночас окупанти звинувачують українців на захоплених територіях у «незаконній місіонерській діяльності», повідомив сайт Гордон, посилаючись на Держслужбу України з етнополітики та свободи совісті станом на березень 2022 року.

Водночас окупанти викрадають служителів і піддають тортурам. Так, Олександра Салфєтнікова, пастора із Балаклеї Харківської області, закатували мало не до смерті. Служитель був у реанімації й вижив.

Також відомі випадки, коли солдати РФ в баптистських церквах розграбовували церковне майно, а деякі будівлі обладнували в казарми, розповів Заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Сергій Мороз.

ЦНС повідомив, що у Мелітополі Запорізької області окупанти відібрали будівлю церкви християн віри Євангельської (п’ятидесятників) і ключі.

Як розповів голова руху «Всі разом!» Руслан Кухарчук, одного разу російські військові увірвалися до мелітопольської протестантської церкви «Благодать» прямо під час богослужіння.

В результаті, окупанти затримали декількох служителів і переписали присутніх. А будівлю церкви росіяни перетворили на «культурно-спортивно-розважальний комплекс», як за часів СРСР.

До того ж у серпні 2022 року загарбники захопили ще дві церкви міста. Тепер віруючі не мають змоги там зібратися, і фактично, зараз в підпіллі, зазначив Руслан Кухарчук.

За даними Центру національного спротиву, у Мелітополі майже не лишилось діючих протестантських церков, адже російські військові більшість з них позбавили власності для своїх потреб.

Читайте також:

Також нещодавно були закриті церкви євангельських християн-баптистів у Бердянську Запорізької області. Зокрема до однієї з домів молитви увірвалися окупанти, «влаштували обшук та перевірку документів у присутніх. Потім всіх вивели, замкнули будівлю церкви та забрали ключі», повідомила пресслужба ЄХБ України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button