Україна

Українці живуть на 12 років менше, ніж інші європейці

Середня тривалість життя українця на 12 років коротша, ніж у жителів інших країн Європи. При цьому на фоні низької народжуваності в країні ці показники вказують на дуже швидкі темпи зниження чисельності населення українців, аніж інших народів, розповіла директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, академік НАНУ Елла Лібанова.

Джерело: zn.ua

«Якщо подивитися середньорічні темпи скорочення населення, саме природного скорочення, то вони в Україні не такі вже й видатні. Тут інше відбувається – в Україні на тлі низької народжуваності не спостерігається зростання тривалості життя. Ось про що треба кричати й бити на сполох, бо в середньому українці живуть на 12 років менше, ніж в економічно розвинених країнах», – зазначила Елла Лібанова.

При цьому головною причиною скорочення життя є не соціально-економічні показники, а нездатність та низька мотивація українців вести здоровий спосіб життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 20 % смертей спричиняє навколишнє середовище, 20 % – генетичні фактори, 10 % – система охорони здоров’я, 50 % – спосіб життя.

«З абсолютно неприпустимим способом життя більшості наших чоловіків пов’язано те, що у нас різниця 10-11 років у тривалості життя чоловіків і жінок. До речі, це феномен колишнього Радянського Союзу. Навіть в Естонії, Литві, Латвії гендерна різниця тривалості життя є такою ж жахливою», – розповідають науковці.

Читайте також:

При цьому смертність, що вища за народжуваність, є особливістю не лише в країнах Європи, а й усіх економічно розвинених країн. Так з 1960 року в жодній європейській країні народжуваність не забезпечувала просте відтворення населення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!