Україна

Населення України різко скорочується і зменшиться до 35 млн до 2050 року

Про це йдеться в аналітичному документі ООН, щодо демографічного процесу в Україні, опублікованій на офіційному сайті ООН.

Джерело: espreso.tv

У документі аналізується, як і чому населення України скорочується «одним з найшвидших темпів у світі», а також наводяться пропозиції щодо запобігання розвитку цієї тенденції.

Основною причиною скорочення населення України є те, що експерти ООН з демографії називають «низькою народжуваністю, високою смертністю та постійним зростанням іммігрантів». Також було зазначено, що недостатній добробут жінок та відсутність можливостей поєднати кар’єру та догляд за дітьми все ще є одним із факторів, які заважають українцям мати бажану кількість дітей.

«Поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є основними причинами одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирають у віці до 65 років. Більше ніж половині цих смертей можна запобігти», − зазначили в ООН.

Там уточнили, що за приблизними підрахунками за кордоном постійно перебуває близько 3 мільйонів українських заробітчан, і їх кількість може зростати. В ООН додали:

В організації заявили, що відповідно до нинішнього рівня скорочення населення кількість людей працездатного віку до 2050 року скоротиться на 30 %, і додали, що Україна є одним із лідерів за рівнем старіння населення Європи.

У відповідь на ці факти Організація Об’єднаних Націй рекомендує Україні вжити низку заходів для покращення демографічної ситуації, зокрема проведення перепису населення та впровадження недискримінаційної політики для забезпечення інклюзивності, що дозволить молодим і літнім людям «повністю сприяти соціальне життя», «отримати необхідну допомогу, послуги та соціальне забезпечення».

Читайте також:

Крім того, українській владі рекомендується створити умови для зміцнення гендерної рівності, що дозволить підвищити рівень участі жінок на ринку праці та продовжити медичні реформи, зокрема збільшити фінансування галузі охорони здоров’я.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button