Україна

Україномовних українців стає дедалі більше: опитування

У грудні Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження щодо зростання популярності української мови серед українців.

Джерело: zbruc.eu

За результатами опитування, у 2014 році російську мову вважали важливою 59% українців. Проте вже у 2022 році 58% вважають її неважливою. 1% вважає, що українська мова є неважливою.

Кількість тих, хто перейшов на українську мову, за останні 5 років зросла на 8% натомість російськомовних стало менше на 11%. 19% у повсякденному житті спілкуються однаково двома мовами.

Головною причиною важливості української мови вважають її роль як державної 76%, ще 32% вважають її «основою незалежності України». Також 23% вважають, що вона об’єднує наш народ.

Загалом, від 2014 до 2022 року відношення українців до рідної мови хоч і змінилося в кращу сторону, проте на рівні держави це не було сильно помітно. Істотну роль на рішення українців щодо переходу на українську відіграла повномасштабна російсько-українська війна, яка розпочалася 24 лютого.

Читайте також:

В цьому році абсолютна більшість нашого народу вирішила, що мова має значення, і відмовилися від російської, яка є мовою окупанта.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button