Новини суспільстваУкраїна

В Україні питання евтаназії обговорюватимуть із залученням спеціалістів

Руслан Стефанчук, перший заступник Голови Верховної Ради, розповів в інтерв’ю Укрінформу, що із залученням спеціалістів обговорюватиметься можливість легалізації пасивної евтаназії та асистованого самогубства в новому Цивільному кодексі. Повідомляє risu.ua з посиланням на ukrinform.ua.

Перший заступник Голови Верховної Ради та ініціатор рекодифікації цивільного законодавства Руслан Стефанчук повідомив, що це питання буде надалі обговорюватися максимально відкрито із залученням спеціалістів. Він зазначив, що коли вони закладали пропозицію щодо можливості легалізації пасивної евтаназії та асистованого самогубства в Концепцію, то навіть не очікували, що вона викличе резонанс.

За словами Стефанчука, такі інститути давно існують у багатьох країнах Європи. Це питання ставало розглядом в ЄСПЛ як право на гідну смерть.

«Якщо в українських і європейських суспільствах у багатьох людей є запит на розв’язання такого питання, ми не могли його оминути. Тому заклали його, як потенційне, на розгляд та відкрито запропонували його обговорити спеціалістам, зокрема – медикам, психологам, психіатрам та іншим. Це питання й надалі обговорюватиметься максимально відкрито. А наше завдання – у випадку запровадження цього інституту – максимально убезпечити від зловживань», – сказав Стефанчук.

Читайте також:

Роман Майданик, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, зазначив, що зі змістовної точки зору право на пасивну евтаназію тісно пов’язане із правом на людську гідність.

За його словами, останнє є одним з основоположних прав людини та, по суті, базисом для нормального стабільного існування суспільства на демократичних засадах. У тих випадках, коли йдеться про невиліковні хвороби, які створюють для людини стан, коли хвороба суттєво порушує її гідність, значна кількість європейських країн ідуть шляхом легалізації пасивної евтаназії.

«Ми просто вкотре звертаємо увагу на це. Юридична заборона – це швидше блокування, але не розв’язання проблеми: чи не порушується цим право на людську гідність? У юридичній площині на рівні правового регулювання ми повинні зрозуміти: настав чи не настав час саме в такий спосіб розв’язувати це питання», – зазначив Майданик.

Академік повідомив, що в суспільстві завжди будуть різні погляди щодо допустимості евтаназії з релігійної та філософської точки зору.

«Але поки на правовому рівні ми не будемо через публічне обговорення зближувати погляд з цього питання – проблема існуватиме на рівні заборони. Бо кожен “закрився” у відмінностях релігійних чи етичних поглядів. Ми просто запрошуємо до обговорення на рівні права. Це найбільш системний підхід, щоб подивитися, чи є можливість зблизити погляди, які ґрунтуються на відмінностях в етиці чи моралі», – доповнив він.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button