Блог Себастьяна Тегзи

Про антизахідництво, західних консерваторів та переслідування християн

Я все розумію. Захід не ідеальний. Лівацтво і все таке. Але мені все ж цікаво: консерватори-інтелектуали, які критикують Захід і намагаються виправдати путіна, чи будуть так само виправдувати дії Boko Haram? Хто не знає, це африканська філія ІДІЛу, ісламської терористичної псевдодержави. Мені колись давно стало цікаво, що означає Boko Haram. Я прозрів, коли дізнався. Буквально це «проклятий Захід», або «Захід хере́м». А хере́м − це древній закон близького Сходу, коли якесь поселення вважалось заклятим і його просто вирізували й випалювали дотла. Нічого собі організація − Boko Haram. Антизахідництво у всій красі.

Що мене надихнуло написати ці думки? Дружина сьогодні була на зустрічі для емігрантів у Канаді. І коли всі знайомились, кожен мав представити себе і сказати, що йому подобається в Канаді. І тут встає один нігерієць і каже: «Найбільше мені подобається в Канаді те, що я можу бути тут християнином». Отакої!

Сьогодні часто можна почути про витіснення християн із суспільного життя в західному світі. І справді не раз християни стають жертвами культури скасовування (cancel culture), але наведений мною приклад знову показує, що все оцінюється в порівнянні. І крики консерваторів про утиски християн на Заході звучать просто смішно і трохи непристойно у порівнянні з тим, яких утисків християни зазнають в країнах з антизахідною повісткою.

Читайте також:

І коли консерватори скаржаться на власні утиски від лівих і настільки захоплюються критикою Заходу, що починають виправдувати путіна, то, їй-богу, хочеться відправити їх пожити трохи в ЛНР, ДНР, ІДІЛ та в усіх інших антизахідних суспільствах із консервативними цінностями. Можливо тоді вони почнуть трохи інакше оцінювати своє становище.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button