Світ

Правозахисники про «катастрофічні наслідки» переобрання Сі Цзіньпіна лідером Китаю

Кілька правозахисників у США попередили про «катастрофічні наслідки», які може мати переобрання Сі Цзіньпіна лідером Китайської Народної Республіки.

Джерело: The Christian Post

Минулого тижня Сі Цзіньпін переобрався на третій термін як президент Китаю і генеральний секретар Комуністичної партії Китаю, менш ніж за п’ять років після того, як Національний конгрес Комуністичної партії Китаю скасував обмеження на два терміни для президентів, що діяло понад три десятиліття.

Переобрання Сі відбулося на тлі того, що Китай зіткнувся з міжнародним контролем за своїм поводженням із релігійними меншинами та політичними дисидентами, а також за його роллю у виникненні пандемії коронавірусу, що забрала мільйони життів у всьому світі.

У той час як Китай десятиліттями функціонував як однопартійна держава, повністю контрольована Комуністичною партією Китаю, у другій половині 20-го століття країна висловила готовність проводити ринкові реформи, що спонукало її вступити до Світової організації торгівлі.

Підтримка Комуністичною партією Китаю правління Сі, викликала занепокоєння у захисників свободи віросповідання у Сполучених Штатах, які переконані, що це означає крок назад до темних днів Культурної революції, очолюваної головою Мао Цзедуном, та сигнал про посилення переслідувань проти релігійних та етнічних меншин.

Правозахисний рух національного пробудження Східного Туркестану та уряд Східного Туркестану у вигнанні провели численні акції протесту перед штаб-квартирою Державного департаменту США у Вашингтоні, округ Колумбія, закликаючи уряд США вжити рішучіших заходів для захисту уйгурів, переважно мусульманської етнічної групи, що мешкає і становить значну частину населення Східного Туркестану.

Східний Туркестан належить до території, визнаної міжнародною спільнотою і урядом Китаю провінцією «Сіньцзян», яку Сіньцзян розглядає як окуповану територію.

Уйгури опинилися в концентраційних таборах, які, як стверджують критики, призначені для того, щоб позбавити етнічні меншини «їхньої культури, мови та релігії і долучити їх до панівної китайської культури». Засновник і президент Руху національного пробудження Східного Туркестану Салід Худаяр докладно розповів про свої побоювання з приводу переобрання Сі.

«Для уйгурів і народу Східного Туркестану це означатиме посилення геноциду і страждань», − сказав він.

Худаяр сказав у недавньому інтерв’ю, що Сі прагне до «національного омолодження Китаю», яке, за його словами, «матиме катастрофічні наслідки для некитайців, таких як уйгури, тибетці, монголи та інші». Худаяр додав, що, хоча китайський уряд завжди переслідував уйгурів відтоді, як вони вперше окупували Східний Туркестан наприкінці жовтня 1949 року, ставлення до них значно погіршилося за Сі.

«До цього йшлося про те, щоб нас асимілювати, щоб ми стали китайцями. Але після 2014 року або ми стаємо китайцями, або нас відправляють у табори. Нам промивають мізки, нас катують, нас стерилізують, нас ґвалтують, і ми або стаємо китайцями, або вмираємо», − заявив він.

Старший науковий співробітник Інституту Гейтстоуна, «безпартійної, некомерційної ради з міжнародної політики та аналітичного центру», що займається інформуванням громадськості про військові та дипломатичні загрози, Гордон Чанг Гордон Чанг запропонував аналогічний аналіз переобрання Сі в заяві для The Christian Post.

«Сі Цзіньпін − чудовисько, яке здійснює геноцид. Він найамбітніший агресор в історії. Комуністична партія щойно дала йому майже необмежену владу. Він не зупиниться, поки його не зупинять. Так, ми маємо хвилюватися. Сі Цзіньпін вважає, що Комуністична партія повинна мати абсолютний контроль над суспільством, а він повинен мати абсолютний контроль над партією. Він не зупиниться, поки не доб’ється обох цілей», − попередив він.

За словами Чанга, Сі Цзіньпін не тільки здійснює найшвидше нарощування військової потужності з часів Другої світової війни, він також мобілізує китайських цивільних осіб для участі в битвах.

«Ми не знаємо, що він насправді збирається робити, але він веде Китай до конфлікту. І в дуже темне майбутнє», − додав Чанга.

Президент і засновник міжнародної християнської правозахисної організації China Aid Боб Фу заявив, що безпрецедентний третій термін Сі робить реальністю його прізвисько «Голова Мао-молодший».

«Китай офіційно вступає в диктаторську епоху маоїзму 2.0 після десятиліть авторитаризму, − додав він. − Нещадний стиль правління Сі, “Велика боротьба” з його амбітним глобальним пануванням замінює післямаоїстську програму економічних реформ і відкритості КПК з 1980-х років. Міжнародній спільноті доведеться підготуватися до погіршення ситуації з порушеннями прав людини та релігійними переслідуваннями під час нової культурної революції Сі».

Колишній держсекретар США Майк Помпео відреагував на переобрання Сі в Твіттері, назвавши Китай реальною загрозою, на якій повинні зосередитися військові.

Стурбованість ставленням Китаю до релігійних меншин також поширюється на християн, чиї місця відправлення культу зазнавали набігів або руйнувалися, якщо вони відмовлялися підкорятися вимогам китайського уряду.

На вихідних Ватикан оголосив, що продовжив угоду, яка дає китайському уряду право голосу під час призначення єпископів римо-католицьких єпархій у Китаї. Угоду укладено через кілька місяців після арешту китайського кардинала Джозефа Дзена за участь у продемократичному протесті в Гонконзі.

Ця угода між Римо-католицькою церквою та Комуністичною партією Китаю викликала критику з боку колишнього посла США з особливих доручень з питань міжнародної релігійної свободи Сема Браунбека. Зазначивши, що Ватикан і Пекін досягли угоди про призначення єпископів, що критики розглядають як згоду із дедалі більшим контролем Китаю над релігією, Браунбек схарактеризував цю подію як «велике розчарування».

«Комуністична партія Китаю перебуває в стані війни з усіма конфесіями, прагнучи викорінити всі релігії. Ця відновлена угода відбувається, коли Кардинал Дзен перебуває під судом за сфабрикованими звинуваченнями», − написав у Twitter Браунбек.

Сі залишиться при владі щонайменше до жовтня 2027 року, до 21-го Всекитайського з’їзду Комуністичної партії Китаю.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button