Україна

Відомі західні консерватори підтримали Україну й висловилися щодо війни

Сьогодні війну в Україні обговорюють у світовій пресі. Багато хто виражає співчуття, солідарність і підтримку. А відомі західні консерватори особливо захоплюються героїзмом українців. Громадянський рух «Всі разом!» поділився думками впливових світових лідерів щодо ситуації в нашій країні.

Джерело: vsirazom.ua

Бенджамін Аарон Шапіро – американський консервативний політичний аналітик, письменник і адвокат. Він працює головним редактором Daily Wire і веде «Шоу Бена Шапіро», найпопулярнішого консервативного подкасту у США.

Після повномасштабного вторгнення Росії, Бен почав достатньо активно випускати подкасти про Україну. Зокрема, він інформує своїх слухачів про історичний контекст питання, СРСР та можливі причини нападу РФ через її імперські амбіції, в тому числі про розвиток громадянської свідомості та боротьбу за демократію в Україні. Крім того, в одному зі своїх відео Бен розповідає про лицемірну політику країн Заходу, в тому числі Німеччини та Франції, які продовжують шукати дружби з Росією. На його думку, така політика підлабузництва і спричинила широкомасштабну атаку Путіна на територію України. Бен Шапіро впевнений, що потужна моральна відповідальність за свою країну допоможе українцям остаточно вибороти свою незалежність.

Денніс Марк Прагер – американський консервативний радіоведучий, журналіст і письменник; засновник PragerU, американської некомерційної організації, яка створює відео, подкасти та статті, що показують думку консерваторів на різні політичні, економічні та філософські теми.

Денніс пише, що вторгнення Росії на територію суверенної держави України є абсолютним злом. У своїй статті «Україна: що в інтересах Америки?» Прагер проводить аналіз українського фактора у зовнішній політиці США. Також він порівнює Путіна з Гітлером, називаючи першого «безсовісним диктатором-параноїком», якому треба впевнено протистояти, а також засуджує невпевненість нинішньої американської адміністрації на перших етапах війни та ненадання вчасно зброї Україні.

За словами Прагера, якщо Росією править безсовісний диктатор-параноїк (про що свідчать його вбивства російських дисидентів і руйнування українських міст, що триває), його параноя не заслуговує на честь. Наприклад, Гітлер вимагав знищення євреїв, бо боявся їх; він постійно озвучував свою параноїдальну віру в те, що євреї прагнули знищити Німеччину та арійську расу. Параноїдальним диктаторам треба протистояти, а не заступатися за них.

Джордан Петерсон відомий канадський традиціоналіст, клінічний психолог, професор Університету Торонто.

Він провів дві розмови з професором історії Фредеріком Каганом про війну в Україні. У першому епізоді вони обговорювали вторгнення Путіна в Україну і героїчний опір українців. Також доктор Каган надав великий спектр інформації з воєнної історії, геополітики, ставлення Путіна до СРСР, про суверенність України тощо.

Петерсон наголосив, що «українці зайняли оборону і б‘ються з люттю, яку ніхто не очікував. Бо їм є що втрачати, і це більше ніж те, що можуть здобути росіяни. У сторін різні моральні мотивації й це не можна недооцінювати».

Як зазначив Фредерік Каган, «українці б‘ються, як леви; вони б‘ються, як герої». Він знав, що громадяни України чинитимуть опір, і це робитимуть жорстко й ефективно. Доктор впевнений, що Путін не очікував такого.

У другому епізоді експерти говорили про героїчний спротив України, про підтримку України у світовій громадській спільноті, а також в НАТО та ООН. Фредерік Каган наголошував на необхідності подальшої підтримки України. Окрім того, вони обговорили, що серед громадян РФ також є протест проти цієї війни – неочікувано великий, особливо зважаючи на додаткові репресії. Завершуючи розмову, професор Каган вигукнув українською: «Слава Україні! Героям Слава!».

Вільям Хейг  британський лорд з Річмонда, який був депутатом від консерваторів упродовж 26 років і обіймав посади держсекретаря й міністра закордонних справ.

The Times розмістила авторську статтю Вільяма. За словами Хейга, у ніч, коли Росія вдерлася в Україну, він читав нову книгу «Найгірші воєначальники в історії» за редакцією Джона Дженнінгса та Чака Стіла. За три тижні війни Росії проти України стало очевидно, що у друге видання, можливо, буде необхідно включити Сергія Шойгу та вище керівництво РФ. У своїй статті лорд підкреслює, що режим Путіна абсолютно пустий і він швидко повалиться.

Вільям пише, що російська система побудована на брехні, але настав час генералам розповісти Кремлю правду про цю війну, в якій вже неможливо перемогти.

Тобіас Еллвуд – консерватор, голова Спеціального комітету з оборони.

Він говорить, що санкції проти Росії змусять представників російської еліти та генералів «визнати, що Росія не має майбутнього», а Путін «врешті-решт піде».

Британський лейборист Гордон Браун та консерватор Джон Мейджор також підтримали Україну. Вони хочуть створити спеціальний трибунал для розслідування дій Путіна в Україні.

Зокрема, Гордон Браун називає серед злочинів Путіна вбивство та бомбардування цивільних, порушення гуманітарного режиму припинення вогню та «ядерний шантаж». Все це, за його словами, є підставами вважати Росію державою-злочинцем, яка має сповна відповісти за скоєне.

Зазначені політики та ще 140 вчених, юристів і інших політиків підписали петицію із закликом створити правову систему за зразком Нюрнберзького процесу над нацистськими військовими злочинцями після Другої світової війни.

Серед іншого підписи під петицією поставили й експрезидент Верховного суду Великобританії Леді Хейл, професор міжнародного права Філіп Сендс, колишній прокурор Нюрнберзького військового трибуналу Бенджамін Ференц і колишній Президент Європейського суду з прав людини сер Ніколас Братца.

«Очевидно, що відвагою та героїчним опором українців захоплюється весь світ. Тому сьогодні Україна має шанс врешті написати власну історію з чітким україноцентричним поглядом на розвиток процесів і подій, на українське розуміння того, хто є друг, а хто ворог, де є добро, а де зло, збудувати сучасну, суверенну й цивілізовану державу. А також стати флагманом реальної демократії та вічних цінностей на міжнародній арені», – наголошує рух «Всі разом!».

Детальніше можна прочитати за посиланням.

Нагадаємо, що на тлі останніх подій та ескалації конфлікту, що загрожує миру та безпеці у світі, виконувач обов’язків генерального секретаря Світової Ради Церков д-р Іоан Саука висловив свою серйозну стурбованість подіями в Україні. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button