Політика

Президент Зеленський вніс до ВРУ законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції

До Верховної Ради внесений законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції, чи ще як її називають «Конвенція Ради Європи про запобігання домашньому насильству». Ініціатором пропозиції ВРУ про затвердження документа став Президент України Володимир Зеленський. Депутати можуть розглянути відповідний проєкт Закону 20 червня. Однак християнська спільнота проти цієї Конвенції, яка принесе розкол в українське суспільство. До того ж в Україні вже є законодавство проти домашнього насильства.

Джерело: eurointegration.com.ua

Зазначається, що деякі держави-члени ЄС непублічно озвучували, що ратифікація Стамбульської конвенції є передумовою затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

Відповідний документ про попередження і боротьбу з насильством щодо жінок і домашнього насильства є міжнародною угодою, уперше підписаною у 2011 році.

Повідомляється, що це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. Країни, що приєдналися до Конвенції Ради Європи, повинні криміналізувати психологічне насильство, переслідування, фізичне і сексуальне насильство, примусовий шлюб, примусові аборти й стерилізацію.

Вже 46 країн ЄС підписали законопроєкт. Проте серед них 11 країн, у тому числі й Україна, не ратифікували цю угоду.

Україна підписала угоду у 2011 році, але досі не ратифікувала.

Однак християнська спільнота виступає проти запровадження Стамбульської конвенції, яка несе гендерну ідеологію і загрозу традиції здорової сім’ї.

Як зазначала Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, найбільший ризик Стамбульської конвенції – це загрози для безпеки України, пов’язані з запровадженням гендерної ідеології, яка насправді далека від практичного розв’язання проблем рівності прав жінок і чоловіків.

На переконання релігійних діячів, відповідний документ запровадив поняття «гендер» як ідеологічну концепцію самоідентифікації людини (ст. 3). Це неприйнятно, оскільки ігнорування існування біологічних статей, які характеризують жінок чи чоловіків, та обов’язку навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 Конвенції) може спотворити гендерну ідентичність молодого покоління та сприяти одностатевим зв’язкам. І поширеність гендерної дисфорії у дітей та молоді.

До того ж Україна вже має закон «Про запобігання та протидії домашньому насильству». Тепер треба вдосконалювати відповідне національне законодавство України, як це роблять інші країни, які відмовилися від ратифікації Стамбульської конвенції.

Рада Церков України наголосила, що відповідна Конвенція може призвести до ескалації напруженості та розколу українського суспільства.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button