Home»Блог Олександра В'ялова»Марен Мерсенн – біографія

Марен Мерсенн – біографія

1588-1648

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Марен Мерсенн був талановитим вченим-універсалом: йому належать дослідження в області математики, фізики і теорії музики. На довершення — він богослов і філософ, що поєднував життя в монастирі з координуванням наукового життя Європи першої половини XVII століття.

Марен Мерсенн народився 8 вересня 1588 року в селянській родині в селищі Уазі у Франції. З дитинства він виявляє схильність до навчання, тому батьки відправляють його в Колеж дю Мен для навчання граматиці. У 1604 році Мерсенн просить батьків направити його у відкритий роком раніше коледж Ла Флеш (створення якого проходить в рамках освітньої політики єзуїтів у Франції). Тут він до 1609 року навчається граматиці, теології, філософії й тут же знайомиться з Рене Декартом, близьку дружбу з яким він збереже на все життя.

У двадцятитрирічному віці Мерсенн вирішує приєднатися до католицького ордену ченців-францисканців. Давши обітницю бідності та обравши аскетичний спосіб життя, прийнятий в ордені, Мерсенн продовжує своє навчання в Сорбонні. Два роки по тому, в 1613, його висвячують на священника, що не заважає Мерсенну продовжувати займатися математикою, філософією і музикою. Кредо Мерсенна виражено в простому твердженні: «Справа Бога і справа науки — одна справа».

Далі, з 1614 по 1618 роки він викладає богослов’я в Невері, заглиблюючись у вивчення давньоєврейської та давньогрецької мов. У 1619 році Мерсенн повертається в Париж і поселяється в монастирі Пале Руаяль, де продовжує вивчення математики й музики, зустрічаючись з відомими Рене Декартом і Етьєном Паскалем (батьком Блеза Паскаля). Крім того, він веде активне листування з багатьма вченими Італії, Англії та Голландії. Серед його «друзів по листуванню» — майже вісімдесят вчених, включаючи Галілея, Ферма, Гюйгенса і Торічеллі. Завдяки своїм листам, Мерсенн бере безпосередню участь в найважливіших наукових дискусіях своєї епохи, виконуючи завдання обміну досвідом та інформацією, яку сьогодні виконують солідні наукові журнали. Його експерименти по опору твердих тіл, коливанню пружних тіл та витікання рідин допомогли накопиченню необхідних знань і відкриттю нових законів природи. Так, наприклад, феномен обертонів (складових спектра частот музичного звуку) в акустиці був описаний французьким математиком Жозефом Совером завдяки дослідженням Мерсенна. Крім того, одним з найбільш відомих досягнень Мерсенна стала одна з перших оцінок швидкості звуку. В історію математики вчений увійшов завдяки названим на його честь «числам Мерсенна», які сьогодні застосовуються для побудови генераторів псевдовипадкових чисел.

Ще один напрям діяльності ченця-вченого — написання філософських і богословських трактатів. Серед робіт Мерсенна — видана в 1623 році праця під назвою «Quaestiones celeberrimae in Genesim» («Основні питання Книги Буття»). У цьому трактаті він коментує зміст першої книги Біблії, попутно піддаючи критичному аналізу філософію пантеїзму, заняття магією та астрологією. Він також видає переклад на французьку мову «Механіки» Галілея, праць античних математиків і філософів Евкліда й Архімеда. В цілому, перу Мерсенна належить більше десятка богословських і наукових творів.

1 вересня 1648 року після важкої хвороби та невдалої операції монах-учений вмирає на руках свого друга Гассенді й сповідника Іларіона де Коста.

Більше про відомих християн:

Озираючись, можна сказати, що християнські переконання Марена Мерсенна виявилися не тільки в трактатах і листуванні, але і в його характері — смиренні, відданості, запопадливості, допитливості, самодисципліні, терпимості. У цьому сенсі його слова не розходилися зі справами, що доводить автентичність його віри й глибину його духовного досвіду.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

КУПИТИ КНИГУ "СПІВРОБІТНИКИ ТВОРЦЯ"

Соработники Творца“Співробітники Творця” – це біографічний збірник життєписів знаменитих людей: вчених, композиторів, художників, педагогів, лікарів, державних діячів. Кожен з них – захоплююче свідоцтво того, як віра в Бога-Творця впливає на спосіб життя людини, допомагає її власникові усвідомити своє покликання, розвинути дані Богом здібності, принести багатьом людям користь, допомогу, радість і натхнення. Книга доступна дорослим і дітям, адресована студентам, викладачам, батькам, священнослужителям, а також всім, хто шукає приклад для себе або відповіді на хвилюючі питання віри, життя, творчості.

Купити книгу

Попередня Стаття

Трамп виконує передвиборчі обіцянки протистояти абортам та ЛГБТ

Наступна Стаття

В Буркіна-Фасо стратили 4 християн за носіння хрестиків

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *