Релігія

Стамбульську конвенцію ратифіковувати недоцільно – Рада Церков оприлюднила заяву

2 грудня на сайті ВРЦіРО оприлюднено заяву, у якій релігійні діячі переконують парламент не ратифіковувати Стамбульську конвенцію та попереджують про загрози.

Джерело: vrciro.org.ua

ЗАЯВА

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про загрози, які несе в собі Стамбульська конвенція, та недоцільність її ратифікації

  1. Віруючі різних конфесій стурбовані повідомленням Офісу Президента України про намір внести до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством (відома як Стамбульська конвенція). Ми стурбовані ідеологічною упередженістю Стамбульської конвенції та певними положеннями, які змушують нас вважати, що ратифікація цього міжнародного документа застаріла.
  2. Стамбульська конвенція запровадила поняття «гендер» як ідеологічну концепцію самоідентифікації людини (ст. 3). Це неприйнятно, оскільки ігнорування існування біологічних статей, які характеризують жінок чи чоловіків, та обов’язку навчати дітей нестереотипним гендерним ролям (стаття 14 Конвенції) може спотворити гендерну ідентичність молодого покоління та сприяти одностатевим зв’язкам. І поширеність гендерної дисфорії у дітей та молоді.
  3. Наші занепокоєння щодо впровадження гендерної ідеології через Стамбульську конвенцію посилилися через насильство над дівчатами та жінками з боку чоловіків, які оголосили про свої «гендерні» зміни та тепер мають право користуватися жіночими туалетами, роздягальнями та жіночими душевими. Наприклад, у 2021 році у Вірджинії, США, стався гучний інцидент, коли 15-річна студентка зазнала сексуального насильства з боку трансгендерного хлопчика, який з дозволу уряду використовував шкільний туалет для дівчат.
  4. З огляду на небезпеку гендерної ідеології, ВРЦіРО закликає до конкретних заходів та ухвалення на рівні національного законодавства в Україні боротьби з домашнім насильством та насильством щодо жінок, замість ратифікації Стамбульської конвенції, яку інші європейські країни також відмовляються ратифікувати. Велика Британія, Ліхтенштейн, Литва, Словаччина, Чехія, Угорщина, Болгарія, Вірменія та Туреччина, які нещодавно відкликали свої дозволи.
  5. За сприяння ВРЦіРО у 2017 році парламент ухвалив Закон № 2227-VIII, який спрямований на імплементацію положень Стамбульської конвенції та обхід суперечливих понять «гендер» та «гендерна ідентичність»: кримінальна відповідальність за насильство, уточнює зміст положень про сексуальне насильство, запроваджує обмежувальні заходи та механізми інструктажу для правопорушників в інших злочинах. Крім того, в Україні прийнято спеціальний закон про запобігання та боротьбу з домашнім насильством, який доводить, що Україна може піти своїм шляхом і запровадити власне законодавство, яке може бути кращим за Стамбульську конвенцію.
  6. Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій закликає Президента України, представників уряду та правозахисних організацій до діалогу щодо спільних дій, та за участю релігійних кіл, щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Україні.
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!