війна

З часів II світової війни кількість дітей, які покинули свої домівки, сягнула найвищого показника

Внаслідок повномасштабної російсько-української війни кількість українських дітей, які змушені були покинути домівки, стала рекордною серед усіх маленьких біженців та переселенців, яких наприкінці 2021 року було 36,5 мільйона. Цей показник найвищий з часів Другої світової війни. Про це заявило ЮНІСЕФ.

Джерело: zn.ua з посиланням unicef.org

За даними організації, причиною цього стали конфлікти, насильство та інші кризи.

Цифра у 36, 5 мільйона включає 13,7 мільйона дітей-біженців в іншу країну і майже 22,8 мільйона дітей, які є внутрішньо переміщеними особами всередині країни через конфлікти та насильство.

При цьому ці цифри не включають переміщених дітей внаслідок кліматичних та екологічних потрясінь чи катастроф, а також неповнолітніх, які були знову переміщені у 2022 році, у тому числі внаслідок війни Росії проти України.

До того ж діти стали біженцями внаслідок, зокрема гострих і тривалих конфліктів, такі як війна в Афганістані, нестабільності у таких країнах, як Демократична Республіка Конго чи Ємен, та пов’язані з ними потрясіння, що посилюються наслідками зміни клімату. У 2021 році кількість дітей-біженців у світі зросла на 2,2 мільйона.

Через війну в Україні з 24 лютого понад 2 мільйони дітей покинули країну, а 3 мільйони стали внутрішньо переміщеними особами. Ці цифри є рекордними серед усіх дітей, які покинули домівки.

За даними ЮНІСЕФ, російсько-українська війна призвела до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни.

Окрім того, дітей та сімей виганяють зі своїх домівок екстремальні погодні явища, наприклад, посуха та сильні повені.

Відомо, що за останнє десятиліття кількість всіх біженців у світі зросла більш ніж удвічі, причому діти становлять майже половину загальної кількості.

Більше третини переміщених дітей живуть у країнах Африки на південь від Сахари (3,9 мільйона або 36 %), одна чверть у Європі та Центральній Азії (2,6 мільйона або 25 %) і 13 відсотків (1,4 мільйона) на Близькому Сході та в Північній Африці.

Зауважується, що для дітей, які були вимушені покинути свої будинки, доступ до необхідної підтримки та послуг, таких як охорона здоров’я, освіта та захист, стає недостатнім. При цьому близько двох третин усіх дітей-біженців навчаються в початковій школі, тоді як лише близько однієї третини підлітків-біженців навчаються в середній школі.

Організація ЮНІСЕФ закликає країни дотримуватися своїх зобов’язань щодо прав усіх дітей, які стали біженцями та переселенцями, включаючи зобов’язання, відповідно до Глобального договору про біженців (GCR) і Глобального договору з міграції (GCM). А також інвестувати в дослідження, що показують справжній масштаб проблем, з якими зіштовхуються діти-біженці, мігранти та переселенці.

Нагадаємо, що за даними УВКБ ООН, протягом останнього десятиліття все більше і більше людей були змушені покинути свої домівки. Але цьогорічний антирекорд у цьому плані спричинила агресія Росії проти України. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button