Новини суспільстваХристиянські новини

Порнографія змінює мозок, але його можна відновити

Порнографія стала епідемією, руйнуючи стосунки, порушуючи близькість і руйнуючи життя. Відсоток молодих чоловіків у віці від 18 до 40 років, які боролися з еректильною дисфункцією на початку 2000-х років, становив близько двох-п’яти відсотків. Після появи потокового відео та вибуху простого доступу до порно у 2010 році ця кількість злетіла до більш ніж 30 відсотків. 
Порнографія має багато подібності з іншими залежностями в тому, як вони впливають на мозок. У мозку є чотири фізіологічні зміни, які відбуваються із залежністю.
Перша – це сенсибілізація, зв’язок стимулу з винагородою. Друга – десенсибілізація, вироблення толерантності до вихідних подразників. Третя – гіпофронтальність, коли префронтальна кора пригнічується, а потім змінюється. Четверта – це реакція на стрес, який викликає тягу або іскри, щоб шукати поведінку для зняття стресу.

Десенсибілізація не лише ускладнює зв’язок користувачів порнографії зі своїми партнерами, це призводить до посилення сексуального насильства та сексуальної девіації. Кількість жінок, які повідомили, що вони злякалися під час сексуальної зустрічі зі своїм партнером, за останні кілька років значно збільшилася.
На жаль, жорстка порнографія впливає і на світських, і на релігійних людей. Порнографія поширюється у державних та приватних релігійних школах. Навіть для людей, які інтелектуально не люблять порнографію або вважають, що це аморально, система задоволення / винагороди в мозку може бути надто великою, щоб її подолати.
Батькам потрібно розмовляти зі своїми дітьми про шкідливий вплив порнографії, починаючи з науки про мозок. Пізніше цей фундамент може бути пов’язаний із залежністю від наркотиків та алкогольних напоїв.
Важливо вести цю розмову на ранньому етапі, оскільки мозок підлітка вкрай придатний, а префронтальна кора розвинена не повністю. Оскільки мозок у підлітковому віці розвивається швидкими темпами, шляхи звикання формуються швидко, але префронтальна кора не в змозі допомогти регулювати або зменшити ці залежності.
Молодим людям можна «перезавантажити мозок» і відновитися після порнографії.
“Дофамінові сигнали зростають з утриманням, незалежно від того, яка залежність була від … азартних ігор, Інтернету, відеоігор, будь-чого”.
Подорож непроста, але за допомогою належних груп підтримки кожен може подолати пристрасть до порнографії.  Для подолання залежності рекомендують знайти фізичне хобі, яке допоможе прискорити одужання мозку. Інтенсивна вправа допомагає прискорити нейрогенез або створення нових нейронів у мозку. Крім того, нейрохімічні речовини, що виділяються під час занять фізичними вправами, допомагають боротися з симптомами зняття, які можуть виникнути, коли хтось припинить залежність будь-якого типу.
Незліченна кількість досліджень показує, що спосіб мозку реагує на порнографію відповідає іншим моделям залежності, а також той факт, що голоси противників, які як правило, є сексологами.  Сексологи не хочуть сприймати будь-яку форму сексуального вираження як звикання чи негатив.

Джерело: lifesitenews.com

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button