УкраїнаХристиянські новини

Сьогодні Рада може прийняти закон про гральний бізнес

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія вважає, що Верховна Рада у четвер, 2 липня, ухвалить у цілому проєкт закону про гральний бізнес. 
“Я прогнозую, що до 12 години закон буде ухвалено”, – сказав Арахамія журналістам у середу в Києві.
Коментуючи величезну кількість поправок до законопроекту в другому читанні, голова фракції зазначив, що поправки – це “спосіб політично поторгуватися”.
“Просто зараз вирішили, що не будемо ні з ким іти на ці переговори і просто будемо йти у робочому порядку”, – додав Арахамія.
Для декого цей закон буде джекпотом, а для більшості населення України – це буде суцільний програш. Від цієї залежності страждають мільйони людей, і замість того, аби з нею боротися – їй відкриваються двері на всю країну.
Раніше йшлося, що гральні зони будуть лише в п’ятизіркових готелях, аби багаті туристи приїжджали – пограти. Зараз вже мова йде і про три-чотиризіркові готелі. А такі готелі можна знайти і в райцентрі. Фактично, по всій країні відкривається гральний бізнес. Це означає, що долі тисяч людей будуть зламані, у тисячах родин почнуть виносити гроші ділкам, з яких, лише невелика частина дійде до держбюджету. А ще якась частина осяде в гаманцях тих, хто просуває цей закон. А особливо, якщо будуть створені якісь корупційні комісії щодо контролю за цим.
Автори законопроекту просто видають свій головний намір: створити з України величезну гральну зону. Це не приклад Лас-Вегаса, де гра обмежується одним містом. Це відрізняється від заяв президента Зеленського, який анонсував знищення нелегального ігрового бізнесу.

Гральний бізнес – це зло, з яким треба правильно боротися, а не створювати умови для його поширення.

“Закон який легалізує гральний бізнес насправді є нічим іншим, як одним із методів обдирання і так зубожілого народу. Відомо що в часи економічних криз, на жаль багато людей вдаються до азартних ігор, з переконанням що отримають «щасливий шанс» розбагатіти. Для більшості українців така легалізація призведе тільки до ще більшого зубожіння. Не на часі такими законами нашому парламенту виправляти фінансове становище. Не з цього потрібно починати. Розчарування у багатьох буде пізніше. І обманута людина зло буде виливати вже не у гральному залі” – коментує Валерій Антонюк, Голова ВСЦ ЄХБ.

Експерти вважають, що законопроект треба відправити на доопрацювання. Якщо прийняти його в нинішній редакції – на вулицях ми отримаємо рівно те, що є зараз. Можливо, приберуть самі похабні кіоски, проте залишиться все те, що ми зараз бачимо – на перших поверхах житлових будинків, з яскравими вивісками, які заманюють людей.

Основні положення урядового законопроєкту передбачали наступне:

  • в Україні дозволяється організовувати гру в казино, покер, букмекерську діяльність, лотерею, гральні автомати, а також усе це в інтернеті;
  • гральні заклади розташовуються тільки в п’ятизіркових готелях з 200 номерами у Києві і 150 номерами в інших населених пунктах;
  • гральне обладнання підключається до системи онлайн-моніторингу;
  • під кожну окрему азартну діяльність утворюється відповідний державний реєстр;
  • формується Комісія з розвитку та регулювання азартних ігор, завданням якої буде розробка нормативно-правових актів у сфері накладення адмінстягнень, ведення реєстрів, призначення експертиз тощо;
  • гроші від продажу ліцензій на зайняття гральним бізнесом йдуть у новостворений Фонд підтримки медицини спорту та культури;
  • визначається політика держави у боротьбі з лудоманією (ігровою залежністю).

Нагадуємо:
30 червня Рада почала розгляд правок до законопроєкту про гральний бізнес.  За два дні засідань розглянули близько 200 поправок із 3,5 тисяч та не підтримали жодної.
16 січня Верховна Рада проголосувала у повторному першому читанні за доопрацьований фінансовим комітетом парламенту законопроєкт 2285-д, який передбачає легалізацію та державне регулювання азартних ігор.

Джерело: epravda.com.ua

[sc name=”futerblock” ]  
 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button