Християнські новини

Віра служить ефективним захистом від депресії – дослідження

Нове дослідження американських вчених довело, що віра і духовність служать ефективним захистом від депресії, оскільки у віруючих і духовних людей виявлені зміни в мікроструктурі мозку.
У науковій статті, опублікованій в журналі «Мозок і поведінка» (Brain and Behavior), наводяться переконливі докази того, що високорозвинені релігійні та духовні переконання знижують ризик розвитку депресії. Вони викликають зміни в мікроструктурі так званої «білої речовини» мозку, що складається переважно з нервових волокон і відповідає за передачу імпульсів – на відміну від «сірої речовини», що складається переважно з клітин, повідомляє Слово про Слово з посиланням на invictory.com.
Наукова стаття під назвою «дифузно-тензорні зйомки змін в мікроструктурах мозку під впливом релігійних і духовних занять в сім’ях, схильних до високого ризику розвитку депресії» була підготовлена ​​авторським колективом у складі Xuzhou Li, Myrna Weissman, Ardesheer Talati, Connie Svob, Priya Wickramaratne, Jonathan Posner і Dongrong Xu.
«В результаті нашого попереднього дослідження вдалося встановити, що учасники дослідження, що значною мірою прихильні до релігії або духовності, протягом 5 років спостережень проявляли високу резистентність до депресії, – говорить автор статті Донгронг Су (Dongrong Xu), науковий співробітник Колумбійського університету і Державного інституту психіатрії в Нью-Йорку. – Важливо зазначити, що ця група володіє поганою спадковістю, яка вважається головним фактором ризику розвитку цієї хвороби. Це відкриття спонукало нас до пошуку мозкових процесів, які відповідають за цей несподіваний ефект».
Автори ще однієї наукової статті, яка опублікована в 2014 році, виявили, що в результаті глибокої віри і духовності відбувається розвиток і потовщення зон кори головного мозку в декількох областях (в тому числі в лівій і правій тім’яній і в потиличній), які, як припускають, і відповідають за опірність (резистентність) до депресії.
У новому дослідженні вчені використовували технологію дифузійної тензорної зйомки для вивчення мікроструктур мозку у 99 учасників експерименту. Ця технологія зйомки є різновидом методу магнітно-резонансної томографії та дозволяє отримувати високоякісні зображення провідникових структур білої речовини мозку. Доктор Су і його колеги виявили, що мозкові провідникові структури людей з високим ризиком спадкової захворюваності депресією надзвичайно близькі до структур людей з благополучною спадковістю – в тих випадках, коли група ризику проявляє високу прихильність до релігії або духовних занять.

Більше про вплив релігійності на здоров’я:

Вчені обережно обговорюють, що для підтвердження висновків потрібні подальші дослідження. «Необхідно мати на увазі, що релігійні переконання можуть змінюватися протягом життя, – пояснює доктор Су. – У нашому дослідженні ми оцінювали глибину духовності і релігійності учасників дослідження по ряду показників протягом лише п’яти років. У подальших дослідженнях нам буде необхідно використовувати більш широкий арсенал показників оцінки духовності і релігійності протягом довшого періоду часу. Сподіваємося, що результати підтвердяться».

Джерело: invictory.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button