Світ

Понад 4 000 християн вбито терористами в Нігерії з початку 2022 року

Ісламські джихадистські угруповання в Нігерії несуть відповідальність за вбивство щонайменше 4 000 християн і викрадення понад 2 300 інших християн тільки за перші 10 місяців цього року, йдеться в доповіді, опублікованій цього тижня Міжнародним товариством громадянських свобод і верховенства права (International Society for Civil Liberties and Rule of Law).

Джерело: christianpost.com

Пастухи фулані і пов’язані з ними ісламські терористичні угруповання відповідальні за 2650 з 4020 смертей християн в період з січня по жовтень, йдеться в доповіді групи «Інтерсоціум», що базується в Анамбрі, надісланій в The Christian Post.

Інші терористичні угруповання, включаючи «Ісламську державу в Західній Африці», «Боко Харам» і «Ансару», відповідальні за 450 смертей християн, а бандити з племені фулані (Замфара) і групи, що від них відкололися відповідальні за 370 смертей християн, додається в доповіді.

Пастухи фулані, бандити фулані (Замфара) та інші озброєні джихадистські групи, які є «дружніми до нігерійського уряду», викрали понад 2 315 християн, з яких 1 401 був викрадений в період з січня по червень, а 915 − в період з липня по жовтень, додала організація «Інтерсоціум», якою керує християнський кримінолог Емека Умеагбаласі.

З 2315 викрадених християн близько 10 %, або 231, можливо, ніколи не зможуть повернутися до своїх сімей через обставини, що склалися, або, «швидше за все, були вбиті в полоні за відмову перейти в іслам або нездатність заплатити величезні викупи, які вимагали», − йдеться далі в повідомленні.

В середньому, згідно зі статистикою, понад 400 християн були вбиті й 231 викрадені в місяць, або 13 смертей і вісім викрадень в день, підкреслили в «Інтерсоціумі».

Доповідь з’явилася приблизно через два місяці після того, як Комісія США з міжнародної релігійної свободи попередила, що релігійна свобода в Нігерії погіршується через зростання насильства з боку недержавних суб’єктів і що «погане управління» стимулює і посилює це насильство.

«В останні роки насильство з боку недержавних суб’єктів зросло в більшості районів Нігерії, і це насильство призвело до руйнівних гуманітарних наслідків і порушень прав людини, включаючи, але не обмежуючись насильством на релігійному ґрунті та іншими порушеннями прав нігерійців на свободу релігії або переконань», − йдеться в доповіді USCIRF про насильство в найбільш густонаселеній африканській країні.

«Насильство, яке порушує свободу релігії або переконань в Нігерії, включає в себе войовниче ісламістське насильство, насильство на основі ідентичності на перетині релігії, етнічної приналежності та географічної спадщини, насильство натовпу проти осіб, звинувачених у богохульстві, і насильство, що впливає на богослужіння», − пояснила комісія, яка є уповноваженим Конгресом органом незалежних експертів, покликаним консультувати федеральний уряд з питань релігійної свободи.

У попередньому звіті «Інтерсоціум» заявив, що за останні два десятиліття в Нігерії було вбито щонайменше 60 000 християн, додавши, що, за оцінками, з липня 2009 року по липень 2021 року на півночі Нігерії, де екстремістське насильство було найсильнішим, було виселено 10 мільйонів людей.

У доповіді додається, що за цей час було скоєно напади на близько 2 000 християнських шкіл.

Звірства включали «масові вбивства, вбивства, каліцтва, тортури, викрадення, захоплення заручників, зґвалтування, розбещення дівчаток, примусові шлюби, вимагання, насильницьке навернення і руйнування або спалення будинків і священних центрів поклоніння і навчання», − повідомляла в той час організація «Інтерсоціум».

Багато хто висловив занепокоєння з приводу того, що вони сприймають як бездіяльність уряду у притягненні терористів до відповідальності за дедалі більшу кількість вбивств і викрадень, які, на думку деяких груп, досягли рівня геноциду.

Читайте також:

У своєму звіті USCIRF рекомендував Державному департаменту США внести Нігерію до переліку країн, що викликають особливе занепокоєння, оскільки вона «бере участь у систематичних, безперервних і кричущих порушеннях релігійної свободи і толерує їх».

Країни, які підпадають під визначення тих, що викликають особливе занепокоєння, стикаються з негативними наслідками, включно з можливістю застосування руйнівних санкцій.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button