СвітХристиянські новини

Нігерія звертає увагу міжнародної спільноти на «червоний рівень геноциду християн»

Міжнародне товариство цивільних свобод і верховенства закону, нігерійська група із нагляду за дотриманням прав людини, закликала уряд демократичних країн відреагувати на те, що вони називають «червоними сигналами» християнського геноциду в Східній Нігерії.

Джерело: прес-реліз «Голосу Мучеників-Корея»

«Група, стисло названа Intersociety, прагне привернути увагу міжнародної спільноти до вбивства понад 500 неозброєних християн етнічної групи ігбо в восьми штатах Нігерії за останні 160 днів», – каже представник «Голосу мучеників-Корея» доктор Хен Сук Фолі. Хоча переслідування християн мусульманськими екстремістами фулані тривають понад два десятиліття, у 2021 році спостерігається сплеск нападів на сході і південному сході Нігерії.

«Цей міжнародний заклик про допомогу від Intersociety виникає з шокуючої реальності, що жоден виходець з племені фулані ще не був заарештований за жодну з цих 500 смертей», – говорить представник Фолі. Міжнародні спостерігачі, включаючи колишнього конгресмена США Френка Вулфа, спонсора Закону про міжнародну релігійну свободу (IRFA), висловлюють стурбованість з приводу того, що нігерійська влада на національному, державному та місцевому рівнях, схоже, або не хочуть, або не можуть зупинити нинішню хвилю насильства.

Вольф свідчив 9 червня на слуханнях в Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF), що під час своїх візитів у цей район він став свідком тривожних ознак геноциду проти нігерійських християн. «Вулф зараз закликає президента Байдена призначити спеціального посланника для координації міжнародних заходів реагування на насильство в регіоні, – говорить представник Фолі. Але як брати і сестри
християн в Нігерії, ми вважаємо, що нам не потрібно чекати або обмежувати наші дії тим,
що уряди вирішують робити або не робити».

«Голос мучеників Корея» підтримує лікарню в Баркин-Ладі, штат Плато, яка відкрита для всіх жителів, але спеціалізується на наданні медичної допомоги християнським жертвам переслідувань і тим, хто вижили та членам їхніх сімей. Лікарня розташована в центрі «середнього поясу» Нігерії, де сконцентровані напади на християн. Зараз лікарня надає послуги невідкладної та швидкої допомоги, загальну медичну допомогу, а також послуги з охорони материнства, імунізації дітей, діагностичну лабораторію та лікування ВІЛ і гепатиту А. Розширення для забезпечення більшої кількості ліжок та спеціалізованих клінік зараз триває.

Це не просто недавній 160-денний акт насильства, а жорстока кампанія екстремістів-фулані проти християнських міст і сіл по всьому «Середньому поясу» Нігерії, що триває 20 років. Ці 500 останніх смертей не є крайніми формами геноциду проти нігерійських християн, оскільки серед них є смерті від хвороб і недуг, які залишилися без лікування, тому що християни змушені були покинути свої будинки й не могли звернутися за медичною допомогою».

Читайте також:

Представник Фолі говорить, що в регіоні Баркин-Ладі, за оцінками, проживає близько мільйона людей, але є тільки одна державна лікарня з невеликою кількістю обладнання і постійним медичним персоналом.

«Екстремісти фулані не просто вбивають християн за допомогою мачете і зброї, вони вбивають їх тим, що позбавляють дітей християн можливості пройти необхідну вакцинацію, лікуватися від малярії, хронічного гепатиту і простих дитячих хвороб. Це те, що нам необхідно міняти».

Представник Фолі говорить, що «Нігерія зараз займає третє місце після Афганістану і Іраку в Глобальному індексі тероризму, щорічному рейтингу гарячих точок світу, що складається Інститутом економіки світу. Проте у Нігерії є підстави для надії. Фулані вбивають християн, а не навертають їх у свій екстремізм. Це все ще країна, де, можливо, до 50 % населення – християни. Християнам в інших країнах потрібно стати разом з переслідуваними віруючими з Нігерії, допомогти їм поховати своїх мертвих і подбати про поранених, а також вчитися і надихатися історіями про їхню вірність попри жорстокі переслідування».

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!