Новини суспільстваХристиянські новини

Поширення порнографії – відкрите кримінальне впровадження через шокуючий контент з неповнолітніми

Поліція Київської області почала кримінальне провадження про «поширення порнографії» через «молодий роман» 8-річної Мілани Маханець і 13-річного Паші Пая. Санкції статті передбачають штраф в розмірі 17-68 тис. грн або арешт до 6-ти місяців або обмеження волі до 3-х років. Батьків блогерів допитали.

Що сталося?

Нагадаємо, що суспільство обурив непристойний роман «молодої пари» блогерів, які виставляють недитячі фото й ночують разом. Йдеться про 8-річну Мілу Маханець та 13-річного Павла Пая. При цьому мати дівчинки є режисером того, що відбувається.

Блогери публікували відео з поцілунками та знімали челендж, під час якого мали бути приковані один до одного ланцюгами впродовж 24 годин.

Найбільше людей обурив той факт, що дорослі стосунки між дітьми підтримувала мати дівчинки, яка заявляла, що вони просто «люблять один одного».

Розслідування

Уповноважений президента з прав дітей Микола Кулеба звернувся до МВС, Генпрокуратури, кіберполіції, соціальних служб для встановлення фактів та відповідного реагування.

У поліції Київської області підтвердили, що почали кримінальне провадження за статтею про виготовлення, збут і розповсюдження порнографії. Тобто поліція розцінила контент 8-річної дівчинки й 13-річного блогера, як «порнографію». Санкції статті передбачають штраф в розмірі 17-68 тис. грн, або арешт до 6-ти місяців, або обмеження волі до 3-х років.

Стало відомо, що 16 березня поліція допитала батьків обох малолітніх блогерів. Мати дівчинки заперечує сексуальні стосунки між дітьми, повідомили в пресслужбі.

Також відомо, що батьки дівчинки розлучені. Мілана живе з мамою.

Реакція психологів

Дитячі психологи солідарні в тому, що провокаційна та показна «доросла» активність юних блогерів – зрежисована.

Кандидат психологічних наук Людмила Гридковець зазначає, що опубліковані світлини свідчать більше про наявність братсько-сестринських стосунків між героями цієї історії. Але вони штучно овіюються певним романтизмом і натякають на сексуальні стосунки у парі.

Психолог підкреслила, що у 8-річному віці дівчини, спілкування з представниками жіночої статі є пріоритетним, бо формується  стереотипна жіноча модель поведінки. Увага ж протилежної статі, у цьому віці, сприймається дівчатами, як визнання того, що «я гарна», «я дівчинка».

Якщо казати про хлопців, то у 13-річному віці вони знаходяться ще у препубертатному періоді.

Також в цій історії варто звернути увагу на те, що дітей знімають та публікують батьки. Постановочність цих фото свідчить про те, що зроблені вони дорослими з метою залучення нових підписників до акаунтів своїх дітей. Батьки обрали стратегію спекуляції на сексуальності у стосунках між дітьми. Це пряме використання дітей з метою отримання прибутку.

Дитячий та підлітковий психолог Анна Покровська коментує, що у дітей в такому віці немає ще критичного мислення, у них несформована префронтальна кора головного мозку, завдяки якій вони можуть думати про наслідки й прогнозувати свої дії. Це емоційно незрілий контент, який споживають емоційно незрілі діти.

Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини, підкреслює, що історія є зрежисованою і про приватність не йдеться. Дітей заковують в наручники на добу і знімають на відео. Це жахливо, бо це справді знущання з дітей. Але, очевидно, це вибір мами, вона в гарних фарбах це дитині подає і дитячу працю використовує.

За словами Людмили Гридковець, вірогідно, що Мілану батьки свідомо чи несвідомо, вже готують до роботи у порноіндустрії.

Наслідки «сексуалізованого контенту»

Дитячий психолог Ольга Катрич вважає, що така сексуалізована поведінка в ранньому віці може відбитися на дорослому житті блогерів та на їхньому емоційному і психологічному стані.

Діти-блогери, що демонструють доросле життя і ведуть блоги з відео й фото інтимного характеру, стають прикладом для наслідування своїх однолітків.

До того ж Людмила Гридковець підкреслила, що діти, які дивляться на такі фото, підписуються на такі акаунти дуже швидко потрапляють під вплив пропаганди розкутої сексуальної поведінки. І саме наслідування такої практики може мати тяжкі наслідки в життя окремих підлітків у майбутньому.

Сексуалізована поведінка в нормі не властива дітям молодшого шкільного віку, пояснює дитячий та підлітковий психолог Анна Покровська. Але діти з несформованим критичним мисленням захочуть в усьому наслідувати свого кумира.

Чи є порушення закону з боку батьків?

Адвокат, резидент Кабінету експертів Руслана Мохнюк зазначила, що такі дії батьків мають ознаки розбещення малолітніх осіб. Беззаперечно, дорослі нав’язують неповнолітнім дітям певну модель еротизації їхньої дружби.

До того ж публічність таких дій порушує Закон України «Про захист суспільної моралі», каже Руслана. Сімейний Кодекс містить прямі норми, які дають можливості позбавлення таких дорослих їхніх батьківських прав.

Дитина, яка не досягла 14 річного віку – не може бути залученою до праці. А в цьому випадку, дівчинці всього 8 років і вона активно залучається мамою у модельний бізнес. І це явна експлуатація дитини, яка заробляє гроші для своєї мами, повідомила адвокат.

Читайте також:

Висновок

Сексуального контенту в мережі стає більше, а його поширення простіше. Входження дітей в мережу може відкривати перед ними дорослий світ, який не обмежений тематичними сайтами, але пронизує всі соцмережі.

Тому вкрай необхідно батькам навчати дітей правильно та безпечно користуватися цифровими пристроями.

Дітям необхідно формувати навички безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобувати знання щодо прав людей, електронної участі, збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями, механізмів захисту прав, що порушуються в Інтернеті, а також способів отримати допомогу.

Джерела:

https://www.bbc.com/ukrainian/features-56434448

https://t.me/online_novosti_ua

https://t.me/Novyna

https://vsirazom.ua/article/suspilstvo-shokuvalo-seksualne-rozbeshhennya-ditej-u-soczmerezhah

http://c4u.org.ua/vidkryto-kryminalne-provadzhennya-cherez-roman-8-richnoyi-blogerky/

https://www.unn.com.ua/uk/news/1920819-roman-8-richnoyi-divchinki-iz-13-richnim-khloptsem-politsiya-vidkrila-provadzhennya

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button