Новини суспільства

77% українців готові повертатися додому з-за кордону

Переважна більшість українців, які виїхали за кордон через повномасштабну війну, готові повернутися, як тільки це стане можливим. Опитування Gradus Research показало, що лише 6% біженців хочуть залишитися за кордоном, вдвічі більше українців готові залишитися на новому місці в Україні.

Джерело: enovosty

Причини, через які українці хочуть повернутися додому

  • 65% – безпека у їхньому населеному пункті;
  • 49% − повернення до звичного життя;
  • 40% – наявність житла в Україні;
  • 38% – любов до України;
  • 37% – бажання жити та розвиватися в Україні.

Настрої українців під час війни вивчали дослідники Gradus за підтримки ЄС. У жовтні опитували мешканців міст з населенням понад 50 тис. осіб.

На запитання, чи хочуть вони повернутися додому з-за кордону при першій же можливості, 77% біженців відповіли ствердно, 6% сказали, що хочуть залишитися на новому місці. 2% респондентів – обирають інше, 15% – важко відповісти.

При цьому близько 72% респондентів мають можливість залишитися жити за кордоном. Проте 21% відповіли, що не мають такої можливості, а 8% – важко відповісти.

Перешкоди, через які українці не можуть повернутися додому

Головною перешкодою для повернення в Україну є відсутність умов для безпечного життя – 71%, відсутність оплачуваної роботи в Україні вибрали 30% респондентів, 17% стверджують, що вони мають кращі умови життя в країні, в якій вони перебувають.

12% заявили, що мають житло в країні перебування, 11% опитаних українців не мають можливості знову виїхати за кордон, 9% мають перспективи розвитку за кордоном, 8% мають оплачувану роботу в країні перебування, а 7% вказали, що в Україні в них немає доступу до якісної освіти.

Також багато переселенців заявили, що хочуть залишитися на новому місці проживання в Україні.

Схожі статті

Читайте також: 

30 % українців втратила роботу через війну, – опитування

За даними опитування, кількість переселенців, які хочуть повернутися додому за першої ж можливості, ще більша – 76%, а 13% хочуть залишитися на новому місці. Щодо можливості залишитися на новому місці, то трохи менш ніж 49% мають таку можливість, і трохи менше 41% респондентів стверджують, що ні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!