Україна

В Україні 92 % громадян ставляться до Росії погано − опитування

Нині лише 2 % громадян добре ставляться до Росії, а 92 % − погано. У лютому, перед початком повномасштабного вторгнення, 34 % українців казали, що добре ставляться до Росії. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 13-18 травня.

Джерело: hromadske

Як зазначають соціологи, за останні 3 роки до повномасштабного вторгнення спостерігалося поступове зниження позитивного ставлення до Росії. Наприклад, у листопаді 2021 року 47 % українців негативно ставилися до Росії, а 39 % – позитивно. За декілька тижнів до початку війни в лютому 2022 року 34 % респондентів сказали, що добре ставляться до Росії, а 50 % – погано.

Різка зміна ставлення відбулася протягом місяців повномасштабного вторгнення. При цьому соціологи наголошують, що 2 % тих, хто все ще позитивно ставиться до Росії, — це близько 500 тис. осіб.

У всіх регіонах України переважна більшість жителів погано ставляться до РФ: на півдні – 90 %, на сході – 85 %, у центрі – 95 % і на заході – 93 %.

Переважна більшість громадян (82 %), які продовжують жити на окупованих територіях після 24 лютого 2022 року негативно ставляться до Росії, і лише 6 % – позитивно.

Крім того, в рамках експерименту на початку лютого 2022 року КМІС повторно опитав 513 респондентів у подібному опитуванні. Соціологи знали їхнє попереднє ставлення до РФ.

Згідно з результатами, серед тих, хто погано ставився до Росії, 97 % не змінили свого ставлення. Проте 3 % обрали відповідь «важко сказати».

Різко змінилися погляди тих, хто добре ставився до Росії чи непевно. 80 % тих, хто раніше добре ставився, а зараз ставиться погано. Менше ніж кожні 10 респондентів зберігали позитивне ставлення. Серед тих, хто невпевнено ставився до Росії, 97 % вже ставляться до неї погано.

Читайте також: 

Опитування проводилося за допомогою телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонів 13-18 травня. Участь в опитані взяли 2000 респондентів віком від 18 років з усіх регіонів, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу (окуповані території до 24 лютого 2022 року). Опитування не проводилося з громадянами, які виїхали з України після 24 лютого.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!