Актуальне
Тренди

Чим відрізняються протестанти від католиків і православних?

За відомостями агентства «Операція світ», по всьому світу налічується близько мільярда протестантів, понад мільярд католиків і 250 мільйонів православних. Однак погляди католиків, православних і протестантів у деяких питаннях розходяться.

Тут зібрані всі найбільш поширені питання! Все лаконічно, по суті для вас друзі.

Протестанти – це християни, які належать до однієї з декількох незалежних християнських церков.

Протестанти, католики і православні дотримуються основних принципів християнства. Наприклад, всі вони приймають Нікейський символ віри, прийнятий Першим Вселенським Собором Церкви в 325 році.
Всі вони вірять в смерть, поховання і воскресіння Ісуса Христа, в Його божественну сутність і майбутнє пришестя. Всі ці три течії приймають Біблію як Слово Боже і погоджуються, що покаяння і віра необхідні, щоб мати вічне життя й уникнути пекла.

За відомостями агентства «Операція світ», по всьому світу налічується близько мільярда протестантів, понад мільярд католиків і 250 мільйонів православних. Однак погляди католиків, православних і протестантів у деяких питаннях розходяться. Протестанти понад усе цінують авторитет Біблії й право кожної людини розуміти її без посередництва особливої ​​касти священиків.

Православні ж і католики цінують свої традиції вище авторитету Біблії, а також стверджують, що тільки керівники цих Церков можуть тлумачити Біблію вірно. Основні відмінності між цими трьома конфесіями сягають своїм корінням в цю основну обставину.

Нижче наводяться відповіді на деякі питання, які, можливо виникають у вас про відмінності між православною, католицькою та протестантською Церквами, але спочатку – коротка історія протестантизму.

Історія протестантських церков

Одним з перших протестантських реформаторів був священник, професор богослов’я Ян Гус, слов’янин, який жив на території сучасної Чехії й став мучеником за віру в 1415 році.

Гус навчав, що Святе Письмо важливіше традицій. Пізніше, починаючи з 1517 року Реформація поширилася по всій Європі, коли інший католицький священник і професор богослов’я на ім’я Мартін Лютер закликав католицьку Церкву до оновлення. Він говорив, що, коли Біблія вступає в конфлікт з церковними традиціями, то потрібно підкорятися Біблії. Лютер заявив, що Церква робить неправильно, продаючи можливість потрапити в рай за гроші. Він також вважав, що спасіння приходить через віру в Христа, а не через спробу «заробити» вічне життя добрими справами.

ПРИМІТКА: «Ні католики, ні православні, ні протестанти не визнають свідків Єгови, мормонів і мунітів християнськими церквами».

Більшість протестантів називаються євангельськими християнами, тому що сам Апостол Павло називає нашу віру Євангельською: «однією душею боретесь за віру євангельську» (Фил. 1:27).

Що протестанти думають про церковні традиції?

Протестанти не відкидають церковних традицій, крім тих випадків, коли ці традиції суперечать Святому Письму Вони обґрунтовують це в першу чергу застереженнями Ісуса в Євангелії від Марка (7: 8): «Бо ви заповідь Божу нехтуєте а, передань людських  тримаєтесь …», і в Євангелії від Матвія (15: 3, 6): «… Навіщо ви порушуєте Божу заповідь ради передання вашого? … Таким чином ви заповідь Божу скасовуєте вашим переданням».

Чому більшість протестантів не хрестять немовлят?

Більшість протестантів вважають, що діти після смерті автоматично потрапляють в рай. Вони також вірять в твердження Біблії, що хрещення повинно слідувати за покаянням. Вони обґрунтовують це переконання на Другій Книзі Царств (12:23), де описується смерть маленького сина царя Давида. Давид впевнено говорить, що прийде час – і він побачить свого сина на небесах.

Біблія також говорить, що діти не знають добра і зла (Повт.1: 39). У Посланні до Римлян (5:13) написано:

«… Але гріх не ставиться в провину, коли немає Закону» Ісус сказав: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне» (Мт. 19:14).

Протестанти кажуть, що в Біблії не описано жодного випадку хрещення немовлят, тим більше що навіть Ісус чекав свого хрещення до 30 років.

Чому у церквах протестантів немає ікон?

Протестанти вважають, що десять заповідей (Вих.20: 4) забороняють використання ікон для поклоніння: «Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею». У Книзі Левіт (26: 1) записано: «Не робіть собі божків та ідола, і кам’яного стовпа не поставите собі, і каменя з фігурами не покладете в вашім Краї, щоб кланятися перед ними; бо Я Господь Бог ваш ». У Книзі Повторення Закону (4: 15-16) Господь говорить: «стерегти свої душі, бо не бачили жодної постаті той день, коли говорив Господь до вас на (горі) Хориві з середини вогню, щоб ви не зіпсулися і не зробили собі ідола на подобу якогось боввана … ».

Тому протестанти не використовують образів для поклоніння з побоювання, що деякі люди можуть поклонятися цим образам замість Бога.

Чому протестанти не моляться до святих, або до Діви Марії?

Протестанти вважають за краще слідувати за вченням Ісуса Христа, де Він вчив нас молитися кажучи: «Ви ж моліться отак: Отче наш, що єси на небесах …» (Мтф.6: 9). Протестанти кажуть, що у Святому Письмі немає прикладів де будь-хто молився Марії чи до святих.

Вони вважають, що Біблія забороняє звертати молитви до людей, які померли, навіть до християн, які знаходяться в раю. Вони обґрунтовують це переконання на книзі Повторення Закону (18: 10-12), де йдеться: «Не знайдеться між тобою такий … хто викликає духа померлого».

Бог засудив Саула за те, що він мав контакт зі святим Самуїлом після його смерті (1-ша Хр. 10: 13-14), а також багатьох інших місцях Святого Письма.

Як протестанти ставляться до Діви Марії?

Протестанти вважають, що Марія була прекрасним прикладом християнського послуху Богу і що вона залишалася незайманою до того, як народився Ісус. Підставою для цього є Євангеліє від Матвія (1:25), де йдеться про те, що Йосип, її чоловік, «не знав він її, аж Вона народила Сина Свого первістка», і інші місця з Біблії, де говориться про братів і сестер Ісуса (Мт. 12:46, 13: 55-56, Марк 3:31, Іоан. 2:12, 7: 3).

Протестанти не вірять, що Марія була безгрішна, тому що в Євангелії від Луки (1:47) вона назвала Бога своїм Спасителем; але їй би не потрібен був Спаситель, якби вона була без гріха.

Чому так багато церков?

Протестанти вірять, що є тільки одна істинна Церква, але не вважають, що вона є частиною будь-якої організації, створеної людиною. Ця істинна Церква складається з усіх християн і помісних церков, які люблять Бога і служать Йому через покаяння і віру в Ісуса Христа. Тому що Ісус Христос сказав, що «не всякий хто каже до Мене« Господи! Господи! », Увійде в Царство Небесне, але виконуючий волю Отця Мого Небесного» (Мт. 7: 15,16,21).

Чи визнають протестанти сім вселенських соборів?

Протестанти визнають більшість постанов історичних церковних Соборів, але не вважають їх безпомилковими. Таке ставлення грунтується на тому факті, що деякі постанови, зокрема, прийняті на двох останніх Нікейських Соборах, суперечать один одному в питанні образів.

На першому з них, що проходив в 754 році, використання ікон було повністю заборонено в церкві, в той час як на другому – в 787 році – було вирішено, що ікони потрібні. Протестанти визнають рішення Соборів тільки тоді, коли вони відповідають вченню Біблії.

Що протестанти думають про Отців церкви?

Протестанти поважають і цінують вчення отців Церкви (церковних керівників, які жили після апостолів), коли ці навчання знаходяться в згоді з Писанням. Це засновано на тому факті, що часто Отці Церкви не згодні один з одним.

Як протестанти ставляться до мощів святих?

Протестанти не вірять, що в мощах святих є якась особлива сила, тому що Біблія не вчить цього. Протестанти вважають, що випадок з кістками Єлисея, що воскресили померлого (4-я Цар. 13:21), був нічим іншим, як виконанням Божої обіцянки дати Єлисею духа, подвійно ніж був на Іллі (4-я Цар. 2: 9). Чудо, яке сталося після смерті Єлисея, якраз вдвічі перевищило кількість чудес, вчинених Іллею.

Протестанти вважають, що в Біблії немає вказівок на те, що християни повинні шанувати тіла померлих.

Чому більшісмть протестантських служителів не носять сутани? Чому їх не називають “святими отцями”?

Протестантські служителі не носять сутан тому, що ні Ісус, ні апостоли не носили якийсь спеціальний одяг, в Новому Завіті на цей рахунок також немає ніяких вказівок.

Зазвичай їх не називають «отець» тому, що Ісус сказав в Євангелії від Матвія (23: 9): «І отцем собі не називайте нікого на землі …».

Чому протестанти не чинять хресне знамено?

Протестанти не заперечують проти хреста, але оскільки Біблія цьому не вчить, то вони також не вчать цьому.

Чому в протестантських і католицьких церквах немає іконостасу?

Протестанти вірять, що іконостас символізує завісу, яка відділяла людей від Святеє Святих в Єрусалимському храмі. Вони вважають, що коли Бог розірвав її навпіл в момент смерті Ісуса (Мт. 27:51), то тим самим Він сказав, що ми більше не відділені від Нього завдяки крові, пролитої того, щоб ми були прощені, якщо покаємося і повіримо в Христа ради нашого спасіння.

Як протестанти можуть проводити богослужіння в таких місцях як кінотеатри і палаци культури, адже вони не являються святими і не освячені?

Ісус сказав в Євангелії від Матвія (18:20): «Бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там Я серед них». Протестанти вірять в те, що богослужіння освячується не місцем проведення служіння, не будівлею, а присутністю Христа в середовищі віруючих.

Біблія також говорить, що храмом Божим є християни, а не будівлі: «Хіба не знаєте, що ви храм Божий, і Дух Божий живе в вас?», – стверджує Апостол Павло (1Кор. 3:16).

Біблія показує, що перші християни проводили служіння в багатьох різноманітних місцях: в школі (Діян. 19: 9), в єврейських синагогах (Діян. 18: 4, 26; 19: 8), в єврейському храмі (Дії 3: 1), і в приватних будинках (Діян. 2:46; 5:42; 18: 7; Филима. 1: 2; 18: 7; Кол. 4:15; Рим. 16: 5 і 1-е Кор. 16:19) . Служіння благовістя, згідно Біблії, відбувалися біля ріки (Діян. 16:13), в вуличному натовпі (Діян. 2:14) і на площі (Дії 17:17).

Як отримати вічне життя і потрапити на небеса?

Апостол Петро, ​​коли йому задали подібне питання (Діян. 2: 37-38), відповів так «Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів». В Євангелії від Марка (16:16) Господь Ісус сказав: «Хто увірує й охриститься, той буде спасенний; а хто не увірує, засуджений буде».

Апостол Павло писав у Посланні до Ефесян (2: 8-9): «Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився».

Джерело: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button