Актуальне

Чим відрізняються протестанти від католиків і православних?

За відомостями агентства «Операція світ», по всьому світу налічується близько мільярда протестантів, понад мільярд католиків і 250 мільйонів православних. Однак погляди католиків, православних і протестантів у деяких питаннях розходяться.
Тут зібрані всі найбільш поширені питання! Все лаконічно, по суті для вас друзі.
Протестанти – це християни, які належать до однієї з декількох незалежних християнських церков. Протестанти, католики і православні дотримуються основних принципів християнства. Наприклад, всі вони приймають Нікейський символ віри, прийнятий Першим Вселенським Собором Церкви в 325 році.
Всі вони вірять в смерть, поховання і воскресіння Ісуса Христа, в Його божественну сутність і майбутнє пришестя. Всі ці три течії приймають Біблію як Слово Боже і погоджуються, що покаяння і віра необхідні, щоб мати вічне життя й уникнути пекла.
За відомостями агентства «Операція світ», по всьому світу налічується близько мільярда протестантів, понад мільярд католиків і 250 мільйонів православних. Однак погляди католиків, православних і протестантів у деяких питаннях розходяться. Протестанти понад усе цінують авторитет Біблії й право кожної людини розуміти її без посередництва особливої ​​касти священиків.
Православні ж і католики цінують свої традиції вище авторитету Біблії, а також стверджують, що тільки керівники цих Церков можуть тлумачити Біблію вірно. Основні відмінності між цими трьома конфесіями сягають своїм корінням в цю основну обставину.

Нижче наводяться відповіді на деякі питання, які, можливо виникають у вас про відмінності між православною, католицькою та протестантською Церквами, але спочатку – коротка історія протестантизму.

Історія протестантських церков

Одним з перших протестантських реформаторів був священник, професор богослов’я Ян Гус, слов’янин, який жив на території сучасної Чехії й став мучеником за віру в 1415 році.
Гус навчав, що Святе Письмо важливіше традицій. Пізніше, починаючи з 1517 року Реформація поширилася по всій Європі, коли інший католицький священник і професор богослов’я на ім’я Мартін Лютер закликав католицьку Церкву до оновлення. Він говорив, що, коли Біблія вступає в конфлікт з церковними традиціями, то потрібно підкорятися Біблії. Лютер заявив, що Церква робить неправильно, продаючи можливість потрапити в рай за гроші. Він також вважав, що спасіння приходить через віру в Христа, а не через спробу «заробити» вічне життя добрими справами.
ПРИМІТКА: «Ні католики, ні православні, ні протестанти не визнають свідків Єгови, мормонів і мунітів християнськими церквами».
Більшість протестантів називаються євангельськими християнами, тому що сам Апостол Павло називає нашу віру Євангельською: «однією душею боретесь за віру євангельську» (Фил. 1:27).

Що протестанти думають про церковні традиції?

Протестанти не відкидають церковних традицій, крім тих випадків, коли ці традиції суперечать Святому Письму Вони обґрунтовують це в першу чергу застереженнями Ісуса в Євангелії від Марка (7: 8): «Бо ви заповідь Божу нехтуєте а, передань людських  тримаєтесь …», і в Євангелії від Матвія (15: 3, 6): «… Навіщо ви порушуєте Божу заповідь ради передання вашого? … Таким чином ви заповідь Божу скасовуєте вашим переданням».

Чому більшість протестантів не хрестять немовлят?

Більшість протестантів вважають, що діти після смерті автоматично потрапляють в рай. Вони також вірять в твердження Біблії, що хрещення повинно слідувати за покаянням. Вони обґрунтовують це переконання на Другій Книзі Царств (12:23), де описується смерть маленького сина царя Давида. Давид впевнено говорить, що прийде час – і він побачить свого сина на небесах.
Біблія також говорить, що діти не знають добра і зла (Повт.1: 39). У Посланні до Римлян (5:13) написано: «… Але гріх не ставиться в провину, коли немає Закону» Ісус сказав: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне» (Мт. 19:14). Протестанти кажуть, що в Біблії не описано жодного випадку хрещення немовлят, тим більше що навіть Ісус чекав свого хрещення до 30 років.

Чому у церквах протестантів немає ікон?

Протестанти вважають, що десять заповідей (Вих.20: 4) забороняють використання ікон для поклоніння: «Не роби собі різьби і всякої подоби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею». У Книзі Левіт (26: 1) записано: «Не робіть собі божків та ідола, і кам’яного стовпа не поставите собі, і каменя з фігурами не покладете в вашім Краї, щоб кланятися перед ними; бо Я Господь Бог ваш ». У Книзі Повторення Закону (4: 15-16) Господь говорить: «стерегти свої душі, бо не бачили жодної постаті той день, коли говорив Господь до вас на (горі) Хориві з середини вогню, щоб ви не зіпсулися і не зробили собі ідола на подобу якогось боввана … ».
Тому протестанти не використовують образів для поклоніння з побоювання, що деякі люди можуть поклонятися цим образам замість Бога.

Чому протестанти не моляться до святих, або до Діви Марії?

Протестанти вважають за краще слідувати за вченням Ісуса Христа, де Він вчив нас молитися кажучи: «Ви ж моліться отак: Отче наш, що єси на небесах …» (Мтф.6: 9). Протестанти кажуть, що у Святому Письмі немає прикладів де будь-хто молився Марії чи до святих.
Вони вважають, що Біблія забороняє звертати молитви до людей, які померли, навіть до християн, які знаходяться в раю. Вони обґрунтовують це переконання на книзі Повторення Закону (18: 10-12), де йдеться: «Не знайдеться між тобою такий … хто викликає духа померлого».
Бог засудив Саула за те, що він мав контакт зі святим Самуїлом після його смерті (1-ша Хр. 10: 13-14), а також багатьох інших місцях Святого Письма.

Як протестанти ставляться до Діви Марії?

Протестанти вважають, що Марія була прекрасним прикладом християнського послуху Богу і що вона залишалася незайманою до того, як народився Ісус. Підставою для цього є Євангеліє від Матвія (1:25), де йдеться про те, що Йосип, її чоловік, «не знав він її, аж Вона народила Сина Свого первістка», і інші місця з Біблії, де говориться про братів і сестер Ісуса (Мт. 12:46, 13: 55-56, Марк 3:31, Іоан. 2:12, 7: 3).
Протестанти не вірять, що Марія була безгрішна, тому що в Євангелії від Луки (1:47) вона назвала Бога своїм Спасителем; але їй би не потрібен був Спаситель, якби вона була без гріха.

Чому так багато церков?

Протестанти вірять, що є тільки одна істинна Церква, але не вважають, що вона є частиною будь-якої організації, створеної людиною. Ця істинна Церква складається з усіх християн і помісних церков, які люблять Бога і служать Йому через покаяння і віру в Ісуса Христа. Тому що Ісус Христос сказав, що «не всякий хто каже до Мене« Господи! Господи! », Увійде в Царство Небесне, але виконуючий волю Отця Мого Небесного» (Мт. 7: 15,16,21).

Чи визнають протестанти сім вселенських соборів?

Протестанти визнають більшість постанов історичних церковних Соборів, але не вважають їх безпомилковими. Таке ставлення грунтується на тому факті, що деякі постанови, зокрема, прийняті на двох останніх Нікейських Соборах, суперечать один одному в питанні образів.
На першому з них, що проходив в 754 році, використання ікон було повністю заборонено в церкві, в той час як на другому – в 787 році – було вирішено, що ікони потрібні. Протестанти визнають рішення Соборів тільки тоді, коли вони відповідають вченню Біблії.

Що протестанти думають про Отців церкви?

Протестанти поважають і цінують вчення отців Церкви (церковних керівників, які жили після апостолів), коли ці навчання знаходяться в згоді з Писанням. Це засновано на тому факті, що часто Отці Церкви не згодні один з одним.

Як протестанти ставляться до мощів святих?

Протестанти не вірять, що в мощах святих є якась особлива сила, тому що Біблія не вчить цього. Протестанти вважають, що випадок з кістками Єлисея, що воскресили померлого (4-я Цар. 13:21), був нічим іншим, як виконанням Божої обіцянки дати Єлисею духа, подвійно ніж був на Іллі (4-я Цар. 2: 9). Чудо, яке сталося після смерті Єлисея, якраз вдвічі перевищило кількість чудес, вчинених Іллею. Протестанти вважають, що в Біблії немає вказівок на те, що християни повинні шанувати тіла померлих.

Чому більшісмть протестантських служителів не носять сутани? Чому їх не називають “святими отцями”?

Протестантські служителі не носять сутан тому, що ні Ісус, ні апостоли не носили якийсь спеціальний одяг, в Новому Завіті на цей рахунок також немає ніяких вказівок.
Зазвичай їх не називають «отець» тому, що Ісус сказав в Євангелії від Матвія (23: 9): «І отцем собі не називайте нікого на землі …».

Чому протестанти не чинять хресне знамено?

Протестанти не заперечують проти хреста, але оскільки Біблія цьому не вчить, то вони також не вчать цьому.

Чому в протестантських і католицьких церквах немає іконостасу?

Протестанти вірять, що іконостас символізує завісу, яка відділяла людей від Святеє Святих в Єрусалимському храмі. Вони вважають, що коли Бог розірвав її навпіл в момент смерті Ісуса (Мт. 27:51), то тим самим Він сказав, що ми більше не відділені від Нього завдяки крові, пролитої того, щоб ми були прощені, якщо покаємося і повіримо в Христа ради нашого спасіння.

Як протестанти можуть проводити богослужіння в таких місцях як кінотеатри і палаци культури, адже вони не являються святими і не освячені?

Ісус сказав в Євангелії від Матвія (18:20): «Бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там Я серед них». Протестанти вірять в те, що богослужіння освячується не місцем проведення служіння, не будівлею, а присутністю Христа в середовищі віруючих.
Біблія також говорить, що храмом Божим є християни, а не будівлі: «Хіба не знаєте, що ви храм Божий, і Дух Божий живе в вас?», – стверджує Апостол Павло (1Кор. 3:16).
Біблія показує, що перші християни проводили служіння в багатьох різноманітних місцях: в школі (Діян. 19: 9), в єврейських синагогах (Діян. 18: 4, 26; 19: 8), в єврейському храмі (Дії 3: 1), і в приватних будинках (Діян. 2:46; 5:42; 18: 7; Филима. 1: 2; 18: 7; Кол. 4:15; Рим. 16: 5 і 1-е Кор. 16:19) . Служіння благовістя, згідно Біблії, відбувалися біля ріки (Діян. 16:13), в вуличному натовпі (Діян. 2:14) і на площі (Дії 17:17).

Як отримати вічне життя і потрапити на небеса?

Апостол Петро, ​​коли йому задали подібне питання (Діян. 2: 37-38), відповів так «Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів». В Євангелії від Марка (16:16) Господь Ісус сказав: «Хто увірує й охриститься, той буде спасенний; а хто не увірує, засуджений буде».
Апостол Павло писав у Посланні до Ефесян (2: 8-9): «Бо спасенні ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився».

Джерело: Протестант

По сведениям агентства «Операция мир», по всему миру насчитывается около миллиарда протестантов, более миллиарда католиков и 250 миллионов православных. Однако взгляды католиков, православных и протестантов на некоторые вопросы разнятся.
Тут собранны все часто задаваемые вопросы! Все лаконично, по существу для вас друзья.
Протестанты — это христиане, которые принадлежат к одной из нескольких независимых христианских церквей. Протестанты, католики и православные придерживаются основополагающих принципов христианства.
Например, все они принимают Никейский символ веры, принятый первым Собором Церкви в 325 году. Все они верят в смерть, погребение и воскресение Иисуса Христа, в Его божественную сущность и грядущее пришествие. Все три течения принимают Библию как Слово Божье и соглашаются, что покаяние и вера необходимы, чтобы иметь вечную жизнь и избежать ада.
По сведениям агентства «Операция мир», по всему миру насчитывается около миллиарда протестантов, более миллиарда католиков и 250 миллионов православных. Однако взгляды католиков, православных и протестантов на некоторые вопросы разнятся. Протестанты превыше всего ценят авторитет Библии и право каждого человека понимать ее без посредничества особой касты священников. Православные же и католики ценят свои традиции выше авторитета Библии, а также утверждают, что только руководители этих Церквей могут толковать Библию верно. Основные различия между этими тремя конфессиями уходят своими корнями в это основополагающее обстоятельство.

Ниже приводятся ответы на некоторые вопросы, которые, возможно возникают у вас о различиях между православной, католической и протестантской Церквями, но сначала — краткая история протестантизма.

История протестантских церквей

Одним из первых протестантских реформаторов был священник, профессор богословия Ян Гус, славянин, живший на территории современной Чехии и ставший мучеником за веру в 1415 году. Гус учил, что Писание важнее традиций. Позднее, начиная с 1517 года, Реформация распространилась по всей Европе, когда другой католический священник и профессор богословия по имени Мартин Лютер призвал католическую Церковь к обновлению. Он говорил, что, когда Библия вступает в конфликт с церковными традициями, нужно подчиняться Библии. Лютер заявил, что Церковь поступает неправильно, продавая возможность попасть в рай за деньги. Он также считал, что спасение приходит через веру во Христа, а не через попытку «заработать» вечную жизнь добрыми делами.
ПРИМЕЧАНИЕ : «Ни католики, ни православные, ни протестанты не признают свидетелей Иеговы, мормонов и мунитов христианскими церквями».
Большинство протестантов называются евангельскими христианами, потому что сам Апостол Павел называет нашу веру Евангельской: «подвизаясь единодушно за веру Евангельскую» (Фил. 1:27).

Что протестанты думают о церковных традициях?

Протестанты не имеют ничего против церковных традиций, кроме тех случаев, когда эти традиции противоречат Писанию Они обосновывают это в первую очередь замечаниями Иисуса в Евангелии от Марка (7:8): «Ибо вы, оставив заповедь Божию, держитесь предания человеческого…», и в Евангелии от Матфея (15:3, 6): «…Зачем вы преступаете заповедь Божию ради предания вашего?… Таким образом вы устранили заповедь Божию преданием вашим».

Почему большинство протестантов не крестят младенцев?

Большинство протестантов считают, что дети после смерти автоматически попадают в рай. Они также верят в утверждение Библии, что крещение должно следовать за покаянием. Они основывают это убеждение на Второй Книге Царств (12:23), где описывается смерть маленького сына царя Давида. Давид уверенно говорит, что придет время — и он увидит своего сына на небесах. Библия также говорит, что дети не знают добра и зла (Втор.1:39). В Послании к Римлянам (5:13) написано: «…Но грех не вменяется, когда нет закона» Иисус сказал: «Пустите детей и не препятствуйте им приходить ко Мне, ибо таковых есть Царство Небесное» (Мтф. 19:14). Протестанты говорят, что в Библии не описывается ни одного случая крещения младенцев, тем более что даже Иисус ждал своего крещения до 30 лет.

Почему в церквях и домах протестантов нет икон?

Протестанты считают, что десять заповедей (Исх.20:4) запрещают использование образов для поклонения: «Не делай себе кумира и никакого изображения того, что на небе вверху, и что на земле внизу, и что в воде ниже земли». В Книге Левит (26:1) записано: «Не делайте себе кумиров и изваяний, и столбов не ставьте у себя, и камней с изображениями не кладите на земле вашей, чтобы кланяться перед ними; ибо Я Господь Бог ваш». Во Второзаконии (4:15-16) Господь говорит: «Твердо держите в душах ваших, что вы не видели никакого образа в тот день, когда говорил к вам Господь на (горе) Хориве из среды огня, дабы вы не развратились и не сделали себе изваяний, изображений какого-либо кумира…». Поэтому протестанты не используют образов для поклонения из опасения, что некоторые люди могут поклоняться этим образам вместо Бога.

Почему протестанты не молятся святым или Деве Марии?

Протестанты предпочитают следовать наставлениям Иисуса Христа, где Он учил нас молиться говоря: «Молитесь же так: Отче наш, сущий на небесах…» (Мтф.6:9). Протестанты говорят, что в Писании нет примеров, где кто-либо молился бы Марии или святым. Они считают, что Библия запрещает обращать молитвы к людям, которые умерли, даже к христианам, находящимся в раю. Они основывают это убеждение на книге Второзакония (18:10-12), где говорится: «Не должен находиться у тебя… вопрошающий мертвых». Бог осудил Саула за то, что тот вошел в контакт со святым Самуилом после его смерти (1-я Пар. 10:13-14), а также многих других местах Священного Писания.

Что протестанты думают о Деве Марии?

Протестанты считают, что Мария была прекрасным примером христианского послушания Богу и что она оставалась девой до того, как родился Иисус. Основанием для этого являются Евангелие от Матфея (1:25), где говорится, что Иосиф, ее муж, «не знал Ее, как наконец Она родила Сына Своего первенца», и другие отрывки из Библии, где говорится о братьях и сестрах Иисуса (Мтф. 12:46, 13:55-56, Марк 3:31, Иоан. 2:12, 7:3). Протестанты не верят, что Мария была безгрешна, потому что в Евангелии от Луки (1:47) она назвала Бога своим Спасителем; но ей бы не нужен был Спаситель, если бы она была без греха.

Как может быть больше одной церкви?

Протестанты верят, что есть только одна истинная Церковь, но не считают, что она является частью какой-либо организации, созданной человеком. Эта истинная Церковь состоит из всех христиан и поместных церквей, которые любят Бога и служат Ему через покаяние и веру в Иисуса Христа. Потому что Иисус Христос сказал, что «не всякий говорящий Мне «Господи! Господи!», войдет в Царство Небесное, но исполняющий волю Отца Моего Небесного» (Мтф. 7:15,16,21).

Принимают ли протестанты семь Вселенских соборов?

Протестанты принимают большинство постановлений исторических церковных Соборов, но не считают их безошибочными. Такое отношение основано на том факте, что некоторые постановления, в частности, принятые на двух последних Никейских Соборах, противоречат друг другу в вопросе икон. На первом из них, проходившем в 754 году, использование икон было полностью запрещено в церкви, в то время как на втором — в 787 году — было решено, что иконы использовать необходимо. Протестанты принимают решения Соборов только тогда, когда они соответствуют учению Библии.

Что протестанты думают об Отцах Церкви?

Протестанты уважают и ценят учения отцов Церкви (церковных руководителей, живших после апостолов), когда эти учения находятся в согласии с Писанием. Это основано на том факте, что часто отцы Церкви не согласны друг с другом.

Каково мнение протестантов о мощах святых?

Протестанты не верят, что в мощах святых заключена какая-либо особенная сила, потому что Библия не учит этому. Протестанты считают, что случай с костями Елисея, воскресившими умершего (4-я Цар. 13:21), был ничем иным, как исполнением Божьего обещания дать Елисею вдвойне духа, бывшего на Илии (4-я Цар. 2:9). Чудо, произошедшее после смерти Елисея, как раз вдвое превысило количество чудес, совершенных Илией. Протестанты считают, что в Библии нет указаний на то, что христиане должны почитать тела умерших.

Почему большинство протестантских служителей не носят сутаны и почему их не называют “Святыми Отцами”?

Протестантские служители не носят сутан потому, что ни Иисус, ни апостолы не носили какой-то специальной одежды, в Новом Завете на этот счет также нет никаких указаний.
Обычно их не называют «отец» потому, что Иисус сказал в Евангелии от Матфея (23:9): «И отцом себе не называйте никого на земле…».

Почему протестанты не творят крестного знамения?

Протестанты не возражают против крестного знамения, но так как Писание этому не учит, то они также не учат этому.

Почему в протестантских и католических церквях нет иконостасов?

Протестанты и католики верят, что иконостас символизирует завесу, отделяющую людей от Святое-святых в Иерусалимском храме. Они считают, что когда Бог разорвал ее надвое в момент смерти Иисуса (Мтф. 27:51), то тем самым Он сказал, что мы больше не отделены от Него благодаря крови, которую Он пролил для того, чтобы мы были прощены, если покаемся и поверим во Христа ради нашего спасения.

Как могут протестанты проводить богослужения в таких метсах как куинотеатры и дворцы культуры, ведь они не являются святыми и не освящены?

Иисус сказал в Евангелии от Матфея (18:20): «Ибо, где двое или трое собраны во имя Мое, там Я посреди них». Протестанты верят в то, что богослужение освящается не местом проведения служения, не зданием, а присутствием Христа в среде верующих. Библия также говорит, что храмом Божьим являются христиане, а не здания: «Разве не знаете, что вы храм Божий, и Дух Божий живет в вас?», — утверждает Апостол Павел (1-е Кор. 3:16).
Библия показывает, что первые христиане проводили служения во многих различных местах: в школе (Деян. 19:9), в еврейских синагогах (Деян. 18:4, 26; 19:8), в еврейском храме (Деян 3:1), и в частных домах (Деян. 2:46; 5:42; 18:7;Филим. 1:2; 18:7;Кол. 4:15; Рим. 16:5 и 1-е Кор. 16:19). Служения благовестия, согласно Библии, проходили возле реки (Деян. 16:13), в уличной толпе (Деян. 2:14) и на площади (Деян 17:17).

Как получить вечную жизнь и попасть на небеса?

Апостол Петр, когда ему задали подобный вопрос (Деян. 2:37-38), ответил так «Покайтесь, и да крестится каждый из вас во имя Иисуса Христа для прощения грехов». В Евангелии от Марка (16:16) Господь Иисус сказал: «Кто будет веровать и креститься, спасен будет; а кто не будет веровать, осужден будет». Апостол Павел писал в Послании к Ефесянам (2:8-9): «Ибо благодатью вы спасены через веру, и сие не от вас, Божий дар: не от дел, чтобы никто не хвалился».

Источник: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button