Економіка

США готові підтримувати фінансову систему України 1,5 мільярдами доларів щомісячно

США готові підтримувати фінансову систему України 1,5 мільярдами доларів щомісячно, поки триватиме війна, та закликають своїх європейських союзників до надання подібних сум. Про це пише «Європейська правда» з посиланням Bloomberg.

Джерело: eurointegration

Адміністрація Байдена провела розмови з офіційними особами Європейського Союзу і наполягала на тому, щоб Європа зробила більше. Раніше союзники по блоку і деякі європейські дипломати критикували його за вкрай повільні темпи ухвалення рішень щодо підтримки Києва.

У той час як ЄС внутрішньо торгується щодо виконання попередніх обіцянок, союзники обговорюють більш регулярний механізм, щоб допомогти зберегти економіку України на плаву, поки війна затягується, повідомляє одне з джерел. Офіційних осіб попереджали, що в Конгресі будуть зростати вимоги щодо більшого розподілу підтримки Києва між союзниками.

Очікується, що цього тижня на саміті в Чехії лідери ЄС обговорять фінансові вимоги Києва, які в проєкті бюджету на 2023 рік передбачають 38 мільярдів доларів.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, Україні потрібно близько п’яти мільярдів доларів щомісяця для надання основних послуг населенню та підтримки економіки.

Нагадаємо, 20 вересня Євросоюз прийняв остаточне рішення щодо швидкого виділення Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги для підтримки в умовах війни. Гроші надаються у вигляді довгострокових кредитів на дуже пільгових умовах. Крім того, рішення передбачає кошти для бюджету ЄС на покриття ризику втрат за цими додатковими позиками, а також уже виплаченого траншу в 1 млрд євро.

Читайте також:

Це друга частина пакета макрофінансової допомоги ЄС для України в розмірі 9 млрд євро, який був оголошений Єврокомісією у квітні та погоджений Єврорадою на червневому саміті. Перший мільярд із цієї суми Україна отримала двома траншами 1-2 серпня.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!